Matka demolovala byt a házela věci z okna, polonahé děti běhaly po ulici

  14:08
Zpacifikovat matku malých dětí museli strážníci v Břeclavi. Demolovala totiž byt a z okna vyhazovala různé předměty včetně skleněné vázy a klece s živým opeřencem. Děti pobíhaly venku bosé a na sobě měly pouze trička.

Přibližně dvouletých dětí, které pobíhaly venku, si všimla hlídka městské policie. Původně totiž vyjížděla k sousedskému sporu.

„Děti se pohybovaly u domu nedaleko rušné silnice. Byly bosé a na sobě měly pouze trička. Při zjišťování, kde se nacházejí rodiče, počaly létat z okna domu různé předměty včetně skleněné vázy a klece s živým opeřencem uvnitř,“ přiblížila mluvčí Městské policie Břeclav Lenka Rigó.

Strážníci zjistili, že byt ničí matka dětí. Vykřikovala vulgární a nesrozumitelné výrazy. Na výzvy hlídky nereagovala.

„Náhle otevřela dveře a vtáhla jedno z dětí do domu. Druhé nechala bez povšimnutí venku. Vzápětí byl z domu slyšet dětský pláč. Chování matky bylo agresivní i nevypočitatelné a bylo zřejmé, že není zcela při smyslech,“ uvedla ještě Rigó. 

Hlídka se musela dostat do bytu násilím. Na místo přijeli i záchranáři a zaměstnanci odboru sociálněprávní ochrany dětí, aby se o děti postarali. 

„Žena byla převezena do nemocnice s podezřením na intoxikaci neznámou látkou, nezraněné děti si převzaly do péče sociální pracovnice,“ uzavřela mluvčí.

Autor: