Lupič u přepážky vyhrožoval dynamitem, banka na něj vypsala odměnu

  10:48
Rakouští i jihomoravští policisté pátrají po muži, který v pátek 26. června krátce před polednem přepadl banku v příhraničním městě Laa an der Thaya. Pachatel pokladní vyhrožoval, že použije zbraně a dynamit.

„Zatím neznámý muž přišel k peněžní přepážce a aniž by promluvil, přiložil na plexisklo papír s nápisem v němčině. Stálo na něm: Přepadení, mám zbraně a dynamit. Všechny peníze!“ popsal mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. 

Pokladní na přepážce měla obavy, že pachatel skutečně zaútočí, a tak mu vydala částku v řádech desetitisíců eur.

„Lupič požadoval peníze na vzdálené přepážce, takže ani spolupracovníci si zprvu ničeho podezřelého nevšimli. Potom akci místa odešel,“ doplnil Malášek. 

Pachateli je asi čtyřicet let, měří zhruba 175 centimetrů. Podle kriminalistů na sobě měl tmavou bundu s kapucí, tmavé kalhoty a tmavé boty. Na hlavě kšiltovku, na očích černé brýle a na rukou tmavé rukavice. 

„Kriminalisté se domnívají, že pachatel by mohl být Čech, případně by mohl mít vztah k České republice. Na místě zajistili jeho DNA. Za informace vedoucí ke zjištění totožnosti pachatele je vypsaná odměna tisíc eur,“ upřesnil mluvčí. 

Lidé mohou své poznatky o pachateli volat na linku 158. 

Autor: