Místo bourání čeká brněnské „likusáky“ rekonstrukce, dál se však počítá s parkem

  10:02
Kvůli chatrnému stavu, který neodpovídá předpisům, mělo jít k zemi pět takzvaných likusáků na brněnské Kraví hoře. Stavební úřad v únoru oznámil jejich nájemcům z řad umělců, že je musí během pár dní vyklidit, a město rozdávalo výpovědi, které měly vypršet s koncem června. To už však neplatí.

Podle dlouhodobých plánů by se na Kraví hoře v Brně měl rozšířit park. Tomu však zatím brání staré domky patřící různým organizacím. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Minulý týden brněnští radní schválili dodatky, kterými se výpovědní lhůta prodlužuje až do konce roku. Vedení města tak chce získat čas, aby tři z pěti domků určených k demolici opravilo do provozuschopného stavu.

Přesněji řečeno do takového, který budou akceptovat hasiči, od nichž původní podnět k bourání vzešel. Dva objekty nejblíže k hvězdárně půjdou k zemi tak jako tak.

Úkolovalo Brno hasiče? Při kontrole starých domků se zaměřili jen na některé

Představitelé města však dál trvají na tom, že zmíněná oprava je pouze dočasným řešením. „Z dlouhodobého hlediska by tu měl vzniknout park. V územním plánu je lokalita vedena jako plocha zeleně,“ hlásí koaliční zastupitel Martin Příborský (ODS), který se osudem domků zabývá.

Autor: