Osvěžení pro léto. Brněnské ulice osadí do prázdnin novými pítky

  10:36
Zchladit se nebo douškem vody uhasit žízeň při teplém počasí můžou dnes Brňané na více než dvaceti místech v různých pítkách po městě. To nejznámější je přímo na náměstí Svobody nebo na České naproti hotelu Avion. A do léta přibudou čtyři další.

Pítko na náměstí Svobody v Brně. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

„Kromě osvěžení pro lidi můžou být využita i pro psy, případně další zvířecí mazlíčky, na něž se v parných létech občas zapomíná. Kde pítka vzniknou, se řešilo s městskými částmi a příslušnými odbory magistrátu. Vyšly z toho čtyři lokality – Lesná u polikliniky, Černá Pole ve Volejníkově ulici, Jundrov ve Veslařské a v Králově Poli v Hlaváčově,“ vyjmenovala brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Jak a kde se lidé v Brně v létě osvěžují

Plánovat se začalo už na startu roku 2020, tedy krátce poté, co projekt rozšíření pítek uspěl mezi lidmi v hlasování v takzvaném participativním rozpočtu. Tehdy byly ve hře i další dvě lokality v Bystrci, ty však podle radního Filipa Chvátala (KDU-ČSL) přijdou na řadu později.

Politici také nedávno rozhodli, že za bezmála milion korun bez DPH vzniknou další tři pítka, a to na vyhledávané Kraví hoře, v Medlánkách a v Maloměřicích a Obřanech. Nicméně kolemjdoucí je využijí nejdříve na jaře příštího roku.

Poslední léta se už ale lidé nemůžou osvěžit v takzvaném mlžítku přímo na náměstí Svobody. Kvůli mnoha akcím, které se v centru konají, zařízení spíše překáželo, a tak letos rovněž chybí. S příchodem ještě vyšších teplot se však znovu objeví v parku Lužánky, v Tyršově sadě nebo u Löw-Beerovy vily.

8. července 2021

Autor: