Za tři roky 18 nehod. Křižovatka u Hodonína je druhá nejhorší v Česku

  6:32
Na křižovatce mezi Hodonínem a Ratíškovicemi se za tři roky stalo osmnáct nehod. Jen jedna bez zdravotních následků. Tři lidé tam zemřeli. Právě proto je toto křížení na druhém místě celorepublikového žebříčku nejrizikovějších míst, který podle policejních statistik sestavuje pojišťovna Allianz.

Vážná nehoda se na křižovatce stala na konci roku 2018. | foto: Policie ČR

Pánovská křižovatka, jak ji místní znají, však není v žebříčku jedinou. Jihomoravský kraj má mezi dvaceti nejrizikovějšími lokalitami v Česku rovnou čtyři zástupce.

Druhým nejnebezpečnějším místem kraje je zatáčka na silnici I/54 v katastru Kobeřic u Brna.

V lese východně od obce se stalo 14 nehod, kromě jedné všechny zavinila nepřiměřená rychlost. „V jedenácti případech si cestující odnesli zdravotní následky. Místu patří celostátně 6. příčka,“ říká mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Jak analýza havárií na dálnicích a silnicích I. třídy ukázala, problematická je i křižovatka v katastru obce Ostrovačice v okrese Brno-venkov. Na silnici I/23 jihovýchodně od obce se tu v minulých třech letech stalo 15 nehod, deset se neobešlo bez zranění. 

Zpozornět by měli řidiči i na křižovatce na silnici I/52 v Mikulově, odkud se odbočuje do sousedního Březí. Při deseti nehodách se dva lidé těžce zranili a 24 lehce.

Páté nejnebezpečnější místo v kraji už se v celorepublikové TOP 20 neumístilo. Stala se jím křižovatka v severozápadním cípu Moravské Nové Vsi. Na silnici I/55 poblíž zdejšího supermarketu došlo během uplynulých tří let celkem k šesti nehodám, z nichž si dva lidé odnesli těžká zranění.

Křižovatka u Hodonína (červená), silnice u Kobeřic (modrá), u Ostrovačic (šedá) a v Mikulově (zelená)

Křižovatka u Hodonína (červená), silnice u Kobeřic (modrá), u Ostrovačic (šedá) a v Mikulově (zelená)

Autor: