iDNES.cz

Zloděj chtěl ukrást spáči řetízek. Měl jsem o něj strach, tvrdil hlídce

  14:10
Spící mladík na lavičce před brněnským hlavním nádražím zaujal kolemjdoucího třicátníka. Po chvíli si ke spáči přisedl a snažil se jej okrást. Když si toho všimli strážníci, tvrdil, že měl jen strach o mladíkův zdravotní stav.

Strážníci mužovo podezřelé chování celou dobu sledovali prostřednictvím kamery. Byla totiž namířená přímo na přístřešek u tramvajové zastávky, kde si muž ke spáči přisedl.

„Dohledové centrum na detailním záběru zachytilo, jak mu sahá na řetízek a odepíná ho,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

V tu chvíli však spící mladík procitl a proti muži, který ho chtěl okrást, rázně zakročil. Nejspíš si vyměnili i nemálo slov, zvuk však kamera nezachytila.

Neúspěšný zloděj se pak vydal z nádraží směrem k náměstí Svobody. Daleko však nedošel. Hned na nároží Masarykovy ulice ho dopadla hlídka městské policie a začala se ptát, co na lavičce dělal.

„Já jsem myslel, že mu teče krev, tak jsem ho chytl a říkám: hej, hej, hej, co ti je,“ tvrdil zloděj strážníkům, že měl o spícího muže strach a chtěl zkontrolovat, jestli je na tom zdravotně dobře.

Vysvětlení ale strážníky nijak nepřesvědčilo, zvlášť když měli záběry, které ukazovaly něco jiného.

Následně jim zloděj na přímý dotaz přiznal, že nedávno byl ve vězení kvůli krádežím. Teď mu hrozí, že se tam vrátí. Případ si s podezřením na trestný čin přebrali republikoví policisté.

Autor:
zpět na článek