Zloděj opilému muži naoko pomáhal z podchodu, přímo pod kamerou jej okradl

  14:18
Přímo pod pouliční kamerou si vyhlédl kapsář silně opilého muže, který seděl na schodech v brněnském podchodu. Když se však zloděj kolem své oběti začal podezřele ochomýtat, všiml si jej na obrazovce pracovník dohledového centra městské policie.

„Jeho tušení, že by se mohlo jednat o kapsáře, se záhy potvrdilo. Dvaatřicetiletý muž totiž kontaktoval o šest let staršího alkoholem posilněného muže a navázal s ním rozhovor. Po chvíli ho přiměl, aby se zvedl a popošel s ním o kousek dál,“ popsala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Právě toho momentu zloděj využil a pohotově sebral telefon, který do té doby ležel vedle osmatřicetiletého muže na schodech. Když pak opilého muže po chvilce opustil, zamířil rovnou do noční linky autobusu.

Odcestovat už ale nestihl, protože mu v patách byla hlídka městské policie. Vyzvala jej, aby z autobusu vystoupil a vyskládal veškerý obsah z kapes.

„Mezi jeho věcmi byl i ukradený mobilní telefon. Muž strážníky ubezpečoval, že ho koupil od kamaráda,“ dodala Skřivánková.

Jiná hlídka mezitím kontaktovala okradeného muže, který však byl tak opilý, že se strážníky nedokázal zřetelně komunikovat. Přestože neodpovídal na jejich dotazy, neustále si prohledával kapsy, jako by něco hledal. Po chvíli gesty naznačil, že postrádá telefon.

Případem se nyní budou zabývat státní policisté.

Autor: