VIDEO: Kapsář okradl muže na zastávce, jeho kamaráda udeřil do tváře

  16:40
Brněnští policisté pátrají po zloději, kterého při činu zachytil městský kamerový systém. Nenechavec nejprve cizímu muži vytáhl z kapsy peněženku a když utíkal, jednoho z kamarádů okradeného surově udeřil do tváře.

Incident se odehrál na začátku loňského prosince v Husově ulici v Brně. Až nyní se ale policisté obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání a zveřejnili také videozáznam.

Kamera nejprve zachytila trojici mužů, kteří v noci poblíž autobusové zastávky vyhlíželi vhodnou oběť.

Samotnou krádež pak provedl jeden z nich s šedou kapucí, který cizímu muži těsně před vstupem do autobusu sebral ze zadní kapsy kalhot peněženku.

„Okradený si toho všiml a za kapsářem se rozběhl. Na namrzlém povrchu bohužel po několika metrech upadl,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Fotogalerie

Tím však pronásledování neskončilo. Za zlodějem se totiž rozběhli také dva kamarádi okradeného a jeden z nich lapku po chvíli dostihl.

„Kapsář se však svého lupu nechtěl vzdát a ohnal se po muži, který jej dostihl. Udeřil ho do obličeje takovou silou, že mu způsobil zranění, s nímž musel být zasažený muž několik dní v nemocnici,“ sdělil Chaloupka. Zloděj tedy utekl i s peněženkou.

Autor: