Místo parkování a přechodů koridor. Cesta na brněnskou Riviéru připomíná bojovku

  14:50
S plavkami a ručníkem mohou o víkendu při pěkném počasí tisíce lidí letos poprvé vyrazit na největší brněnské koupaliště Riviéra. Předtím však musí vyřešit, jak se k vodě vůbec dostat, což může připomínat únikovou hru či bojovku. Kvůli opravě Bauerovy ulice táhnoucí se podél říční plovárny jsou totiž v okolí Riviéry zrušeny parkovací místa i řada autobusových zastávek.

Přestavba silnice v ulici Bauerova v Brně zkomplikuje přístup na koupaliště Riviéra. Lávka pro pěší bude hotová až před začátkem příští sezony. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Jedinou možností, jak momentálně k Riviéře pohodlně přijet, zůstává okružní autobusová linka 44 zastavující přímo u vstupu. Ale pozor, v opačném směru na lince 84 je zastávka kvůli rekonstrukci dočasně zrušena stejně jako přechody. Pro pěší proto na rozkopané silnici vznikl speciální koridor.

Na koupaliště v Brně nestihnou postavit lávku, návštěvníky doveze autobus

Pořád to však není tak složité jako cesta autem, pokud se pro ni někdo rozhodne. Řidiči své vozy po cestě rozkopanou silnicí odstaví nejblíže na náhradním parkovišti u hotelu Voroněž nebo v sousedním placené, parkovacím domu Expoparking, vzdáleného zhruba čtvrt hodiny chůze.

Mapa uzavřené ulice

„O možnostech provizorního parkování poblíž koupaliště se zatím vedou jednání a v tuto chvíli není jasné, kde to bude umožněno,“ podotýká pracovnice magistrátu Anna Dudková.

Politici už na začátku dubna zmiňovali zřízení dočasné linky MHD, která by cestování na plovárnu lidem zjednodušila. Spoj jezdící v intervalu 15 až 20 minut však začne fungovat až se zpožděním 1. června.

Hurá k vodě. Koupaliště otvírají za vyšší ceny, ale i s parníkem nebo slevami

„Jedná se o okružní linku s označením C. Autobus pojede od Riviéry přes zastávky Velodrom a Křížkovského po Hlinkách přes Pisárky zase na Riviéru,“ přibližuje Dudková s tím, že nový spoj nakonec nebude zajíždět na Mendlovo náměstí, jak se uvažovalo.

Od 27. června postoupí práce do další etapy a organizace dopravy se opět změní. Jak, to zatím není jasné.

11. dubna 2023

Autor: