Hurá k vodě. Koupaliště otvírají za vyšší ceny, ale i s parníkem nebo slevami

  9:48
Se vzrůstajícími teplotami se postupně rozjíždí sezona koupališť. Ta jihomoravská kvůli energiím zdražila, ale zároveň se snaží lidi nalákat na nové vychytávky. Za svoje peníze si lidé mohou vyzkoušet Party parník nebo méně známé sporty, někde lákají na důmyslný systém slev.

Koupání v Aqualandu Moravia (23. června 2022) | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Skoro tisícovku zaplatí za denní vstupné na koupaliště čtyřčlenná rodina v Brně. I na provozovatele vodních radovánek totiž dopadlo zdražování energií. Zároveň však nabízejí různé cenové úlevy a také novinky.

Jako první v kraji už v pondělí otevřela Městská plovárna Louka ve Znojmě, která si to v chladnějším počasí mohla dovolit i díky tomu, že vodu v pětadvacetimetrovém bazénu vyhřívá. V sobotu pak přivítají návštěvníky také brněnská koupaliště Zábrdovice a Riviéra.

A lidé se zde nemusí jen čvachtat a ležet na dece. „V Zábrdovicích je k dispozici hřiště na pétanque, plážový volejbal či pingpongové stoly. I na koupališti Riviéra si mohou návštěvníci vyzkoušet plážové sporty na šesti beachvolejbalových kurtech,“ sděluje mluvčí provozující městské společnosti Starez-Sport Michaela Dittrichová. Riviéra se navíc od 10. do 18. června promění v obří sportovní park, kde se dají zdarma vyzkoušet i méně známé sporty jako teqball nebo discgolf.

Místo parkování a přechodů koridor. Cesta na brněnskou Riviéru připomíná bojovku

Během prázdnin se zase lidé zabaví různými animačními programy, zájemci se mohou těšit na lezeckou stěnu, taneční workshop, aqua aerobik, léto s házenou, jógu nebo netradiční pětiboj. Novinkou je pak půjčovna lehátek.

Zajímavou atrakci v podobě Party parníku pak přichystalo Koupaliště Brno-jih, které zahájí sezonu 3. června Jihobrněnským dětským dnem. „Zastřešený prostor s velkou kapacitou je vybaven stoly s lavicemi, tanečním parketem, barem a možností vlastního opékání a grilování,“ líčí zástupce ředitele Jakub Kocourek.

Zdražení s řadou slev

V podstatě všechna koupaliště postrčila ceny vstupenek nahoru. Za den na Riviéře zaplatí dospělí o 60 korun víc než loni, tedy tři stovky, děti od 6 do 14 let polovinu. Nově se však dá koupit zvýhodněné vstupné od 13, 15 nebo 17 hodin. „Tento nový systém má pomoci eliminovat fronty v nejvytíženějších časech,“ přibližuje Dittrichová. Slevy poskytují i čipové hodinky, nově fungují permanentky nebo nákup prostřednictvím Brno iD.

O třicet procent podražilo Koupaliště Brno-jih, o deset to v Králově Poli. „Sezonu otevřeme 1. června. Tradičně je voda průzračná, trávníky zelené anglické, vodní atrakce nafouknuté, pískoviště pohrabané, smažák ve fritce a pivo nachlazené. Po celý den nabídneme slevy pro rodiny s dětmi 2 + 2 + další dítě,“ zve zájemce provozovatel Bruno Jelínek s tím, že letošní novinkou je sleva pro rodiče s jedním potomkem na dopolední koupání a také zvýhodněné permanentky.

Biotop v Oslavanech na Brněnsku

Mimo Brno vyjde koupání o poznání levněji. Například v Letovicích na Blanensku, kde otevřou 24. června, zaplatí dospělí 60 korun. V Hodoníně, kde rovněž zdražili o symbolickou desetikorunu, potom 120. „Máme celou řadu slev pro držitele čipu nebo pro časově omezené vstupy. Koupaliště chystáme tak, abychom mohli otevřít 1. června, ale samozřejmě záleží na počasí a teplotě vody. Pro letošní sezonu jsme nachystali nové dětské hřiště,“ hlásí hodonínský provozní Libor Bartoš.

Viníka havárie nezjistili

V Kuřimi na Brněnsku kvůli chystané rekonstrukci nepředstaví žádné novinky, ale ani nezdraží. „Stále nabízíme bouřkovné, kdy v případě zhoršeného počasí mohou návštěvníci využít slevu 50 procent na vstup do vnitřní části. A také oblíbený multivstup, kdy je ke vstupence na 180 minut a výše umožněn vstup z vnitřního akvaparku do venkovní části zdarma jako bonus,“ popisuje manažer a jednatel Wellness Kuřim Jan Sojka.

Ve starém módu pokračují koupaliště v Hustopečích a Břeclavi. Po zatopení strojovny pak hlásí návrat Riviéra v Mikulově, kde vybudovali nové beachvolejbalové hřiště a pískoviště. K havárii zde loni před sezonou došlo i přes nedávnou rekonstrukci za víc než 70 milionů korun.

28. ledna 2022

„Posudky zjistily, že nelze zjistit viníka, tedy že zavinění nebylo ani na straně dodavatele, ani na straně provozovatele. Díky tomu bude část oprav hrazena z pojistného plnění,“ uvedl vedoucí odboru rozvoje města Michal Kramář. Na kolik oprava vyšla, zatím město nevyčíslilo. Koupaliště otevře poslední školní den nebo 1. července.

Na začátku prázdnin rozjede letní sezonu v rozsáhlém venkovním areálu plném toboganů a dalších atrakcí také největší vodní svět jižní Moravy, Aqualand Moravia v Pasohlávkách.

KoupalištěVstupné dospělíVstupné mládež
BRNO
Koupaliště Riviéra300 Kč150 Kč
Koupaliště Zábrdovice195 Kč95 Kč
Koupaliště Brno-jih190 Kč100 Kč
Koupaliště Královo pole200 Kč120 Kč
BRNĚNSKO
Koupaliště Hustopeče u Brna130 Kč100 Kč
Koupaliště Kuřim100 Kč80 Kč
ZNOJEMSKO
Plovárna Louka Znojmonestanovenonestanoveno
Koupaliště Únanov150 Kč100 Kč
VYŠKOVSKO
Aquapark Vyškov150 Kč130 Kč
HODONÍNSKO
Koupaliště Hodonín120 Kč100 Kč
BŘECLAVSKO
Koupaliště Břeclav120 Kč60 Kč
BLANENSKO
Aquapark Blansko130 Kč110 Kč
Koupaliště Červenka Boskovice130 Kč100 Kč
Koupaliště Letovice60 Kč35 Kč
Uvedeno je celodenní vstupnéUvedeno je celodenní vstupné