Amatérský šlechtitel křížil konopí, doma měl kila marihuany i dva tisíce semen

  12:36
Na takového pěstitele marihuany jihomoravští policisté snad ještě nenarazili. Ve své činnosti byl skutečně odborníkem, protože křížil různé druhy konopí, aby u jednotlivých rostlin dosáhl požadovaných vlastností. Sušinu doma skladoval po kilogramech v nákupních taškách.

Marihuanu skladoval v igelitových nákupních taškách | foto: Policie ČR

Pronajatý byt jedenapadesátiletého dealera v centru Brna, kde sušenou marihuanu měl a prodával, se navíc nacházel jen několik stovek metrů od policejní služebny. Brzy tak upoutal pozornost policejních specialistů z toxi týmu.

„Po otevření bytu dveří se z bytu vyvalil hustý dým konopného zápachu,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka. Muž návštěvu kriminalistů vůbec nečekal, což bylo i zřejmé po pár minutách, co se policisté prošli po bytě.

„Kriminalisté zajistili marihuanu v hodnotě převyšující milion korun. Množství to bylo opravdu značné, drogu skladoval v několika velkých nákupních taškách a dalších obalech,“ doplnil mluvčí s tím, že se tak jednalo o jednotky kilogramů sušiny.

Prodavačky snědly darované sušenky s marihuanou, skončily v bezvědomí na JIP

Nebyla to ale jediná takto „uložená měna“, na niž v bytě narazili. Policisty zaujala i rozsáhlá sbírka více než dvou tisíc různých semen konopí. Když kriminalisté následně zjišťovali, co vše doma má, došli k tomu, že hodnota semínek dosahuje desetitisíců, ne-li rovnou statisíců korun.

„Policistům přiznal, že různé rostliny šlechtí a kříží, aby pak měly požadované vlastnosti,“ sdělil Chaloupka. Čeho chtěl pěstitel dosáhnout, zda vyššího obsahu THC či odolnosti proti škůdcům, už neupřesnil. Vlastnictví semen ale na rozdíl od sušiny není trestné.

Muž je nyní podezřelý z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu hrozí až pět let za mřížemi. Stíhaný je na svobodě.

26. října 2022

Autor: