Populární aristokratka zamíří ke královně, navštíví i obchod s marihuanou

  11:20
Kastelán a spisovatel Evžen Boček bere své šlechtice do ciziny. Nový román Aristokratka u královského dvora, který právě vychází, se odehrává v Nizozemsku.

Evžen Boček věnuje aristokratce Marii už pátou knihu. Pod pseudonymem Jan Bittner vydal ještě Deník kastelána. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky je zřejmě pro kastelána zámku v Miloticích a spisovatele Evžena Bočka nevyčerpatelnou studnicí inspirace. 

Evžen Boček

V polovině října na knižní trh vstoupí už pátá kniha mapující osudy „prokleté“ nositelky rodového jména Marie i její rodiny, která se se svým šlechtickým původem neustále tak trochu pere a čtenář se nad tím upřímně i škodolibě baví.

„Poprvé se děj neodehrává přímo na Kostce, ale někde jinde. Aristokratka v tomto díle míří k jednomu velmi známému evropskému panovnickému dvoru,“ naznačuje autor knihy Boček, že Marie opustí domovský hrad a vydává se do světa. 

Kam, to prozradí hned první věta Aristokratky u královského dvora. „Otec dostal dopis od nizozemské královny Beatrix,“ píše se v úvodu humoristického románu, který vychází o velkém knižním čtvrtku 15. října v nakladatelství Druhé město. 

Toto pozvání roztočí sled událostí, v nichž hlavní hrdinka nejen navštíví královnu, ale dostane také briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže.

V závěru předchozího dílu to přitom vypadalo, že Marie míří před oltář s milovaným Maxem. 

„Především čtenářky po této lince velice baží. Já doufám, že se jim pátý díl bude v tomto směru líbit. Ale nemůže to být zase tak jednoduché, takže tam dojde k celkem zásadní výhybce, ba dokonce šmodrchanici v tom milostném vztahu,“ dává Boček nahlédnout do stránek nové knihy a prozrazuje, že ani tentokrát na svatbu sice nedojde, nicméně závěr románu čtenářky nepochybně navnadí na případný další díl.

V tom pátém se můžou všichni příznivci osudů aristokratky těšit i na nizozemské reálie. Kastelán z Milotic přitom přiznává, že v Nizozemsku nikdy nebyl. „Pro mě je problém jet deset kilometrů do Kyjova. Za veškeré nizozemské reálie vděčím samozřejmě internetu, což je pro nás pecivály ideální věc. Můžu psát v podstatě o čemkoliv,“ směje se.

A zatímco spisovatel pracuje na stále nových dílech, postupně jsou mu v patách filmaři. Loni měl premiéru film Poslední aristokratka a vypadá to, že nezůstane u prvního dílu. „Zdá se, že by se zřejmě mohlo dělat i pokračování, které se místo zimy bude točit v létě a zase na zámku v Miloticích,“ naznačuje Boček.