Dva roky oprav i problém s azbestem. Brněnské kino Art už znovu promítá

  16:32
Maratonem filmů v pátek otevírá zmodernizované kino Art v Cihlářské ulici. To bylo kvůli problémům s azbestem a statikou zavřené dva roky, i když se původně počítalo s několika měsíci. Na artové filmy museli chodit Brňané do Pekařské a později Radnické ulice.

Brněnské kino Art. | foto:  TIC BRNOMetro.cz

„Musím přiznat, že byly chvíle, kdy jsme tomu přestávali věřit, ale město bylo v tomto směru zarputilé a rozhodlo se rekonstrukci dotáhnout to až do konce,“ poznamenal vedoucí kina Milan Šimánek.

Oprava se z plánovaných 16 milionů korun prodražila na 24 milionů. Budova je celkově zpevněná, má nová okna, dveře a toalety, pokladnu a klimatizaci v malém sále.

Provoz zahájil němý film Východ slunce s živou hudbou, na něj pak naváže maraton filmů, který končí v neděli o půlnoci. Obnáší dvakrát 50 hodin v obou sálech jako upomínka na to, že kino oslavilo stovku, protože začalo promítat v roce 1919. Na programu jsou například Casablanca, Kouř nebo Bohemian Rhapsody.

Podle Šimánka má velký sál nové osvětlení a koberec, ale další vnitřní modernizace kina už je naplánovaná.

„Rádi bychom už v létě začali s úpravou plátna v malém sále, do budoucna chceme ještě vyměnit klimatizaci v tom velkém a upravit akustické podmínky tak, aby do sálu s kavárny nepronikal žádný zvuk,“ doplnil Šimek.

Autor: