S nadrozměrným nákladem jel řidič asi rychle, u Brna zablokoval křižovatku

  9:28,  aktualizováno  13:57
Tisíce řidičů, kteří míří ze severu do Brna, zejména ze směru od Kuřimi, měli od rána komplikovanou cestu a postávali v kolonách. Nájezd na čtyřproudou komunikaci těsně před Brnem totiž v pondělí zablokoval kamion s nadrozměrným nákladem.

Šofér kamionu jel křižovatkou při nájezdu na frekventovanou komunikaci I/43 nejspíš rychleji, než měl.

„Řidič průjezd touto křižovatkou pravděpodobně podcenil. Nadrozměrný náklad na speciálním podvalníku se posunul a nepojízdná souprava křižovatku zablokovala,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že je také otázkou, zda byl náklad správně a dostatečně upevněn.

Dopravu od rána na místě řídili policisté. Navíc řidičům radili, aby pokud to bylo možné, se místu zcela vyhnuli a zvolili alternativní trasu.

Takto museli jet pomalu v koloně až k nákupnímu centru Bauhaus, kde je další nejbližší nájezd. Podle Maláška mohla kolona ve špičkách dosahovat klidně pěti kilometrů.

Specializované firmě se podařilo náklad přeložit po poledni. Místo havárie je tak už průjezdné bez omezení.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: