Turecký kamion se marně snažil podjet most v Brně a zablokoval městský okruh

  16:18
Dopravu v pěti jízdních pruzích zastavil ve středu dopoledne v širším centru Brna turecký řidič kamionu, jehož vůz se ani na několik pokusů nevešel pod most v Opuštěné ulici. Dezorientovaný šofér zkusil most podjet pod dvěma jeho oblouky, než marné snažení vzdal, otočil se a vydal se jinou cestou.

Z prvního neúspěšného pokusu podjet mostní oblouk ve směru ke Zvonařce stačil ještě turecký řidič zavčasu vycouvat, protože si dobře všiml, že jeho návěs je příliš velký.

Druhým manévrem ve vedlejším pruhu, kde je oblouk pod mostem jenom o deset centimetrů vyšší, si však již řádně zavařil. Nejenže projet nemohl, ale v hustém provozu zůstal obklopený projíždějícími auty a nevěděl, jak se ze spletitého problému dostat.

„Jeho velkým štěstím bylo, že k viaduktu mířil i strážník městské policie na motorce. Hned motoristu oslovil a ten se mu omlouval, že zabloudil a nejspíš špatně odbočil. Osamocený člen motohlídky zvládl náročný úkol s přehledem. Řidiči kamionu umožnil vycouvat do volnějšího prostoru a potom sám s ledovým klidem korigoval auta v pěti jízdních pruzích,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Kamion při výjezdu z benzinky zablokoval dálnici, řidič nadýchal čtyři promile

Pohotový strážník nejprve zastavil vozidla přijíždějící od Dornychu, aby pak nechal počkat řidiče mířící od Heršpické ulice.

„Přivolal si na pomoc samozřejmě i autohlídku městské policie, ale na vytížené silnici si poradil tak rychle, že už mu kolegové stihli jen drobně asistovat při následném otáčení kamionu,“ zdůraznil Ghanem.

Cizinec strážníkům poděkoval a po otočce do protisměru mohl pokračovat vhodnější trasou do svého cíle.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: