Senior v autě zabloudil cestou do vedlejší vsi, po D1 uháněl v protisměru

  10:30
Chtěl na návštěvu k synovi, místo toho zabloudil a v protisměru najel na dálnici D1. Řidiči si nebezpečného vozu všimli ve čtvrtek dopoledne před Brnem. Policisté devětaosmdesátiletého seniora zastavili až sedmdesát kilometrů od domova.

„Ve čtvrtek dopoledne jsme na tísňové lince přijali několik oznámení o jízdě v protisměru. Nebezpečného počínání si šoféři všimli už na 223. kilometru ve směru do Brna,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala. 

Policisté proto vyslali všechny dostupné hlídky, které pak uzavřely dálnici. „Věděli jsme od řidičů, že auto jede v rychlém pruhu. Jen šťastnou náhodou nedošlo k fatální srážce,“ podotkl Vala. 

Po šoférovi začal pátrat i vrtulník. A to se nakonec vyplatilo, piloti si všimli nejistě jedoucí felicie nedaleko dálnice. Hlídka pak devětaosmdesátiletého seniora zastavila až ve Slavkově u Brna. 

„Popletený šofér vůbec nedokázal vysvětlit, jak se na dálnici v protisměru dostal. Původně si totiž vyjel jen na krátkou projížďku za svým synem do vedlejší vesnice. Nakonec ale skončil ztracený neuvěřitelných sedmdesát kilometrů daleko od domova,“ dodal mluvčí. 

Podle prvních informací policistů ujel senior po dálnici v protisměru nejméně deset kilometrů.

Za obecné ohrožení z nedbalosti mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi, v případu ale zatím nebylo zahájeno trestní stíhání.

Policisté v souvislosti s prošetřováním případu žádají řidiče, kteří byli svědky nebezpečné jízdy, aby neprodleně zavolali na tísňovou linku 158. „Případně se také mohou přímo obrátit na policisty z dálničního oddělení Ivanovice na Hané na telefonním čísle 974 639 760,“ upřesnil Vala. 

Na 223. kilometru dálnice D1 si poprvé všimli řidiče v protisměru (červená), policisté ho zastavili už mimo dálnici poblíž Slavkova u Brna (modrá).

Na 223. kilometru dálnice D1 si poprvé všimli řidiče v protisměru (červená), policisté ho zastavili už mimo dálnici poblíž Slavkova u Brna (modrá).

Autor: