Jihomoravskými Podnikateli roku jsou Lubomír a Juraj Šabatkovi z IDEA StatiCa

  10:00,  aktualizováno  11:27
Součástí vyhlašování EY Podnikatele roku za uplynulý rok je i udílení cen pro krajské vítěze. Jihomoravskými šampiony se stali Lubomír a Juraj Šabatkovi z vývojářské společnosti IDEA StatiCa.

Lubomír a Juraj Šabatkovi z vývojářské společnosti IDEA StatiCa | foto: EY

Jejich software je určený zejména pro stavební inženýry a výrobce konstrukcí a denně s ním pracují tisíce firem téměř v 80 zemích světa. Kromě brněnské centrály má společnost pobočku v Londýně a nyní otevírá další v Německu a Beneluxu.

„Zejména v této náročné době jsou potřeba silní leadeři, vizionáři, lidé s dobrými nápady, kteří jsou svým úsilím a nasazením vzorem pro ostatní. Luboš Šabatka je bezesporu jedním z nich,“ řekl ředitel inovační agentury JIC Petr Chládek.

V Jihomoravském kraji se letos regionální vítěz vyhlašuje už pošestnácté. Loňským krajským i celorepublikovým vítězem se stal Oliver Dlouhý ze společnosti Kiwi.com, který zopakoval úspěch svých předchůdců, úspěšné podnikatelské a partnerské dvojice Radky Prokopové a Františka Fabičovice ze společnosti Alca plast.

Jihomoravský kraj se tak řadí mezi nejúspěšnější kraje ve dvacetileté historii soutěže. Vzešlo odtud již pět celostátních vítězů.

V čele poroty, která kromě regionálních premiantů vybírala i celorepublikového vítěze, zasedl Oliver Dlouhý (Kiwi.com) a spolu s ním i další držitelé titulu EY Podnikatel roku, jako například František Piškanin z firmy Hopi, Zbyněk Frolík z Linetu či spoluzakladatel Avastu Eduard Kučera.

Národní vítěz bude vyhlášen 7. dubna a v červnu 2021 se následně zúčastní světového finále v Monte Carlu.

Autor: