Dronové show v Brně vytvoří rekordní počet strojů, oslaví vstup do EU i vodu

  14:06
V Česku dosud nevídaný počet dronů uvidí v červnu diváci při dvou světelných show, které doprovodí tradiční ohňostrojový festival Ignis Brunensis. Svítící stroje vytvoří animované obrazy se dvěma výraznými motivy. Ten první připomene v sobotu 8. června dvacáté výročí českého vstupu do Evropské unie, druhý o týden později se zaměří na vodu.

Brněnská firma Spectrum Production se věnuje dronovým show, kterými boduje i za českými hranicemi. | foto: Spectrum Production

„Začínali jsme před čtyřmi roky se stovkou dronů, poslední dva roky jich bylo 200. Letos to bude dokonce 250, abychom mohli obrazce ještě víc rozvíjet,“ přiblížil David Zaorálek z firmy Spectrum Production, která obě show nad Brněnskou přehradou připravuje.

„První nese název Jsme Evropa, představí naše společné evropské hodnoty a bude obrazně cestovat po nejkrásnějších evropských místech. Při té druhé, nazvané Voda je život, projdeme společnou cestou, jak od první kapky vznikaly díky vodě různé organismy. Dokonce dopřejeme Brnu vlastní moře,“ sdělil Zaorálek.

Program Ignis Brunensis

1. června: úvodní ohňostroj v rámci dětského dne (22:30)

8. června: dronová show (22:00) a ohňostroj českého týmu (22:30)

12. června ohňostroj německého týmu (22:30)

15. června dronová show (22:00) a ohňostroj slovensko-českého týmu (22:30)

19. června ohňostroj rakouského týmu (22:30)

Pozn.: Úvodní ohňostroj se uskuteční v Komárově, zbytek na Brněnské přehradě.

Ohňostrojů se při Ignis Brunensis chystá pět, ten úvodní se uskuteční 1. června v Komárově, zbytek nad Brněnskou přehradou. V soutěžní části ukážou své umění týmy z Česka, Německa, Slovenska a Rakouska.

„Všechny mají za sebou vítězství v ohňostrojových soutěžích v Americe, Asii i Evropě, takže nás opět čekají show na nejvyšší úrovni,“ vyzdvihl Ondřej Morávek z pořadatelské společnosti Snip & Co. V Brně se ze zahraničních týmů v minulosti představili pouze Rakušané, pro ostatní to bude premiéra.

Ohňostroje se odpalují vždy ve 22:30, sobotní dronové show začnou o půl hodiny dříve. U Brněnské přehrady mohou lidé pozorovat osvětlenou oblohu z pláže a přilehlých prostranství zdarma, připravena bude i ozvučená tribuna s placeným vstupem.

Pořadatelé návštěvníkům doporučují, aby se na přehradu vydali hromadnou dopravou, která bude posílená včetně nočních spojů. Hlavně soboty bývaly v minulých letech navštěvované tak, že nápor diváků zavinil komplikace v dopravě.

Pod značkou Ignis Brunensis se koná také festival zábavy, který nabízí program od května až do září. Namátkou mezinárodní policejní mistrovství v jezdectví, oslavu 160. výročí brněnských hasičů nebo Dopravní nostalgii s jízdami historických vozidel.

10. června 2023

Autor: