Hrady CZ s Krajčem na kole míří na Veveří, přijede i Hrůza a No Name

  16:14
Richard Krajčo jezdící na kole nad hlavami fanoušků, vyhlášení nejlepších karnevalových masek a především spousta dobré muziky. To je jen zlomek toho, na co se mohou těšit fanoušci festivalu Hrady CZ. Ten se tento víkend přesune z jihočeského Rožmberku nad Vltavou na hrad Veveří u Brna.

Hrad Veveří v Brně | foto: MAFRA

Diváci si poslechnou nejznámější muzikanty české a slovenské hudební scény, a to na dvou pódiích.

Páteční program zahájí kapela Strideo, která vyhrála za Jihomoravský kraj facebookovou talentovou soutěž „Zahraj si s kapelou na festivalu Hrady CZ“. Na ně naváže s hitem Ty jsi jako já zpěvák Michal Hrůza.

„Těšíme se na Hrady, tajemství a záhady, koncert, spousta lidí, hvězdy co nám svítí, zahrajeme skvěle, co na duši i v těle,” vzkázal Hrůza, který zahraje na festivalu za dobu jeho konání vůbec poprvé.

Později večer se představí electroswingoví Mydy Rabycad, teprve druhá česká kapela co zahrála na prestižním anglickém festivalu Glastonbury.

V sobotu mohou návštěvníci vyrazit na hradní prohlídkové okruhy, držitelé vstupenky na ně mají vstup zdarma. Jeden z hudebních vrcholů dne nastane už po poledni s koncertem No Name, odpoledne se ponese v duchu rapu i popu.

Program završí večerní vystoupení kapely Kryštof. Ta se na festival chystá po šesti letech. „Vždycky jsme chtěli publiku na festivalech představit něco velkého a strhujícího ve stylu největších zahraničních hvězd,“ řekl zpěvák Richard Krajčo o své chystané cyklojízdě nad hlavami diváků.

Hrady CZ Veveří

Pátek

O2 stage: Strideo, Sto zvířat, The Agony, vyhlášení nejlepších karnevalových masek, Mydy Rabycad

Kooperativa velká zelená stage: Michal Hrůza, Arakain s Lucií Bílou, Anna K., Rybičky 48

Sobota

O2 stage: Štěpán Urban, No Name, Kamil Střihavka & The Leaders!, PSH, Trautenberk, Visací Zámek, Jelen

Kooperativa velká zelená stage: Elis Mraz, Mirai, Marpo & Troublegang, Wohnout, Dymytry, Kryštof, Harlej

Vstupné: do čtvrtka  stojí pernamentka 990 korun, vstup na pátek je za 540 a na sobotu za 600 korun. Na místě pak lidé zaplatí za permanentku 1 100 korun, vstupné na jednotlivé dny bude o 50 korun dražší než v předprodeji.

Ubytování: ve Wüstenrot VIP kempech na dva dny lze aktuálně pořídit samostatně za 450 korun na osobu, ve VIP kempech PLUS za 1000 korun, na místě pak za 500 a 1 050 korun. V nabídce jsou i permanentky společně se vstupem za 1 300 korun a 1 850 korun.

Nově bude festival ekologičtější, v areálu se bude třídit odpad a vratné budou také kelímky na pivo. Pro návštěvníky bude k dispozici hlídaný kemp se sprchami a splachovacími toaletami nebo letošní novinka VIP kemp Plus, kde už bude pro nocující postavený a vybavený stan pro dvě osoby.

„Prostor v placených kempech je limitovaný, doporučuji při koupi místa jednat rychle,“ řekla za organizátory Martina Chvojka Reková.

Prázdninový putovní festival se z Veveří přesune do slezského Hradce nad Moravicí a celý festival vyvrcholí 30. a 31. srpna na Bezdězu. Kompletní program a možnost zakoupení vstupenek je na stránkách festivalu zde.

Samozřejmostí je i klasické stanové městečko zdarma s větší kapacitou, wifi připojení, bankomat či obchod v areálu.

Dopravu zajistí posílená linka 303, na kterou navážou spoje z Bytrce, ZOO přes zastávku U Matky Boží do Veverské Bítýšky i zpět, a to i v noci.

Autor: