Řidič na pervitinu půl hodiny ujížděl dvaceti hlídkám, vyhnul se zátarasům

  15:56
Přes pět okresů unikal v noci policejním hlídkám řidič BMW na jižní Moravě, který se hbitým manévrem dokázal vyhnout i nastraženým zátarasům. Když byl přece jen donucen zastavit, našli policisté v jeho voze injekce a pervitin, na nějž měl šofér pozitivní test.

Podezřele jedoucí auto chtěli o víkendové noci zkontrolovat policisté v Syrovicích na Brněnsku, BMW však začalo zběsile ujíždět. I přes obce se řítilo víc než stovkou, projelo křižovatku na červenou a několikrát zamířilo do protisměru.

Řidič postupně projel přes Ořechov, Hajany, Želešice, Modřice, brněnské části Chrlice, Tuřany a Dvorska, následně přes Sokolnice, Telnice, Újezd u Brna, Otnice, Lovčičky, Bošovice, Velké Hostěradice a Dambořice. Kromě okresů Brno-město a Brno-venkov se tak ocitl i na Vyškovsku, Břeclavsku a Hodonínsku.

Do pronásledování se zapojily téměř dvě desítky policejních hlídek, které i s pomocí zastavovacích pásů postupně vytvářely zátarasy.

„V Dambořicích se řidič odvážným manévrem dokázal z připravené pasti vymanit. Otočil se, ale jeho cesta zpět směrem do Velkých Hostěrádek skončila jen pár stovek metrů za obcí. Tam pod tlakem stíhajících hlídek vozidlo zastavilo,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Třicetiletý řidič, s nímž cestovali také o dvanáct let starší muž a o tři roky mladší žena, při téměř půlhodinovém úprku urazil skoro padesát kilometrů.

„Při prohlídce vozidla našli policisté několik injekčních stříkaček s bílou krystalickou látkou, pravděpodobně pervitinem. Nebylo tedy divu, že řidič měl pozitivní test právě na tuto drogu,“ informoval Malášek.

Šofér tak bude stíhán za ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté navíc zkoumají vztah spolujezdců k drogám a chemikáliím nalezeným v autě.

Řidič pod vlivem pervitinu ujížděl policistům od Syrovic (modrá značka) přes okraj Brna (šedá) až do Dambořic (červená).

Řidič pod vlivem pervitinu ujížděl policistům od Syrovic (modrá značka) přes okraj Brna (šedá) až do Dambořic (červená).

Autor: