VIDEO: Hledaný mladík ujížděl hlídce na bruslích, nakonec skočil do řeky

  13:34
Velmi riskantní úkryt si zvolil hledaný mladík, který se v Brně snažil uniknout policejní hlídce. Když jí nedokázal ujet na kolečkových bruslích, vlezl do řeky a zkoušel se ponořit pod hladinu.

Kuriózní honička se odehrála v uplynulých dnech. Začala v okamžiku, kdy policisté při večerní jízdě Brnem poznali v bruslaři na Křenové ulici muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

Hlídka začala devatenáctiletého hříšníka, který se vyhýbal nástupu do vězení, pronásledovat.

„Hledanému bylo jasné, že policistům v autě na bruslích neujede, a tak odbočil do areálu jedné z firem, kde se chtěl ukrýt,“ přiblížil policejní mluvčí David Chaloupka.

Samotný areál však žádnou dostatečnou skrýš neposkytoval, a tak se mladík uchýlil k zoufalému řešení. Vlezl do jednoho z ramen říčky Ponávky a snažil se schovat pod hladinou.

Fotogalerie

„To, že jeho hledání netrvalo dlouho, mu možná zachránilo zdraví. Venkovní teplota dosahovala jen několik málo stupňů nad nulou a ponor do studené vody po takovém sportovním výkonu mohl být docela riskantní,“ poznamenal Chaloupka.

Policisté pak přiměli muže z vody vylézt. K jeho dosavadním majetkovým trestným činům nyní přibude ještě maření výkonu úředního rozhodnutí, které mu zřejmě pobyt ve vězení prodlouží.

Autor: