Hrubián opouštěl partnerku po zlém, před hlídkou prchl do zavřené hospody

  12:26
Policisté v Brně honili muže, který se původně dobýval do bytu své přítelkyně. Hlídce ujížděl v autě a když naboural, vnikl do zavřené hospody. Tam jej policisté zadrželi.

Pětatřicetiletý muž se v úterý dopoledne snažil dostat do bytu své partnerky v brněnských Medlánkách. „Naštěstí se situace před příjezdem hlídky do jisté míry uklidnila a hrubián z místa nakonec odešel se sbalenou taškou,“ popsal policejní mluvčí Petr Vala.

Když muž před domem spatřil hlídku, nasedl do své škodovky a snažil se ujet.

„Poměrně krátká, ale velmi nebezpečná honička skončila už v nedaleké Kytnerově ulici. Šofér totiž očividně podcenil rychlý průjezd zatáčkou a nečekaně dostal smyk,“ zmínil Vala.

Neovladatelné auto přelétlo přes chodník, po němž naštěstí v tu chvíli nikdo nešel, a narazilo do přístřešku pro kontejnery. Ani v tu chvíli však mužův úprk neskončil.

„Pohotově vyskočil z poničeného automobilu a doslova vtrhl do nedaleké uzavřené restaurace, kde jej musela hlídka zpacifikovat,“ sdělil Vala.

Policisté zjistili, že zadržený muž má zakázáno řízení. Testu na drogy se podřídit odmítl. Způsobená škoda byla odhadnuta na 135 tisíc korun.

Autor: