Rekonstrukce zlepší kvalitu operačních sálů v Hodoníně, vyžádá si ale odstávku

  13:50
K dvouměsíční odstávce operačních sálů sáhne od poloviny října nemocnice v Hodoníně. Důvodem je rekonstrukce za 46 milionů korun, která má dané pracoviště posunout na špičkovou úroveň. Akutní případy budou do prosince přijímat nemocnice v Břeclavi a v Kyjově. Poslední operace před přerušením provozu jsou v Hodoníně naplánovány na 10. října.

Nemocnice v Hodoníně bude po dobu přestavby akutní pacienty posílat do nejbližších špitálů v Kyjově a Břeclavi. | foto: NTGM Hodonín

Po skončení rekonstrukce budou lékaři Nemocnice Tomáše Garrigua Masaryka využívat nejnovější přístroje, například dvě anesteziologické a dvě laparoskopické věže či videorektoskop, který slouží k vyšetření konečníku. Součástí dvouměsíční modernizace bude mimo jiné i výměna sterilizátorů, vzduchotechniky, elektroinstalací či zdravotně technických instalací.

„Úterý 10. října bude posledním operačním dnem před odstávkou. Od středy 11. října pak nebudeme z důvodu chystané komplexní rekonstrukce v hodonínské nemocnici provádět žádné operace, a to chirurgické ani gynekologické,“ uvedl ředitel nemocnice Jiří Koliba.

Jihomoravské nemocnice obnoví za miliardu přístroje vytížené covidem

Po dobu přestavby převezmou za Hodonín urgentní chirurgickou agendu Břeclav a Kyjov. K plánovaným výkonům v nových prostorách v Hodoníně se budou poté moci pacienti objednávat od 10. prosince, přičemž ambulantní provoz bude po celou dobu oprav fungovat ve stávajícím režimu.

Pacienty ke složitějším operacím bude nemocnice objednávat maximálně dva týdny před uzavřením sálů, k lehčím operačním výkonům pak asi sedm dní před uzavřením. „Prosíme všechny naše pacienty o shovívavost a pochopení,“ dodal ředitel Koliba.

V době zahájení plánované rekonstrukce dojde zároveň k redukci chirurgického oddělení na jednu stanici. Na chirurgii B se přestěhuje interní mužské oddělení, kde také proběhne rekonstrukce. Lékaři chirurgického oddělení se budou v mezičase vzdělávat. Ředitel Koliba však ujistil, že pacienti se o dostupnost zdravotnické péče obávat nemusí.

„Současně totiž posílíme služby sanitek, které budou převážet pacienty k hospitalizaci do okolních nemocnic, a to zvláště v době pohotovostních služeb,“ řekl.

Modernizační práce skončí 14. prosince, slavnostní uvedení sálů do provozu pak nemocnice plánuje na pátek 15. prosince.

13. února 2019

Autor: