Na městském okruhu v Brně praskl vodovod, při opravě se roztrhl znovu

  9:34,  aktualizováno  16:53
V Brně na velkém městském okruhu v Gajdošově ulici praskl ráno vodovod. Dva jízdní pruhy ze čtyř jsou neprůjezdné, na místě proto vznikaly kolony. Při opravě navíc došlo k další havárii.

Havárie v Gajdošově ulici před křižovatkou s Jamborovou nastala brzy ráno, přerušena byla dodávka vody do čtrnácti domů. Jejich obyvatelé dostali k dispozici cisternu s pitnou vodou.

„Vlivem vytékající vody došlo k porušení konstrukčních vrstev vozovky, a to v délce zhruba patnácti metrů,“ uvedla mluvčí Brněnských vodáren a kanalizací (BVK) Renata Hermanová.

Místo havárie se původně směrem do centra Brna objíždělo ulicemi Táborská a Jamborova, oba pruhy směrem z města zůstaly průjezdné.

Nakonec policisté přistoupili k opatření, kdy se volnými pruhy začalo jezdit oboustranně, tedy jedním do centra a druhým směrem z něj.

Ráno kolem místa havárie vznikly asi dvoukilometrové kolony. „Poté se dopravní situace uklidnila. Komplikace ale mohou znovu nastat odpoledne,“ upozornil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Autobusové linky MHD, které jezdí trasou z Tržní na Starou osadu, neobsluhovaly zastávku Gajdošova a jezdily odklonem přímo z Tržní.

Vynechávaly i zastávky Škroupova a Otakara Ševčíka, uvedl dopravní podnik na Twitteru.

10.září 2019 v 06:26, příspěvek archivován: 10.září 2019 v 08:54

06:20: Linky 44, 55, 74, 75, 78, x27; Zastávka Gajdošova › Stará osada; Neprůjezdná komunikace; Z důvodu havárie vodovodního řadu není obsluhována zastávka Gajdošova ve směru na Starou osadu. Autobusové linky jedou odklonem. Počítejte s nepravidelností na linkách v dané oblasti.

„V 10:36 byl provoz autobusových linek v ulici Gajdošova obnoven. Hromadná i individuální doprava je vedena v každém směru jedním pruhem. Jediná zastávka, která zůstává bez obsluhy, je Gajdošova ve směru na Starou osadu,“ uvedl na Twitteru Dopravní podnik města Brna.

Podle policejního webu dopravních informací byl uzavřen 300 metrů dlouhý úsek od Táborské ulice po Jamborovu. Oba dotčené jízdní pruhy budou uzavřeny minimálně po dobu trvání opravy vodovodu.

Fotogalerie

„Nyní započnou výkopové práce, po jejichž ukončení bude znám přesný rozsah poškození vodovodu. Následně začne vlastní oprava havárie vodovodu. Pokud se nevyskytnou komplikace, bude dodávka vody obnovena dnes,“ informovala ráno Hermanová.

Původní havárie byla kolem 15. hodiny opravena. Při zprovozňování řadu, konkrétně při jeho natlakování, však došlo k další poruše. „K takové situaci bohužel u potrubí tohoto stáří dochází. Nyní je nutné vyměnit další čtyři metry potrubí. Přesto předpokládáme obnovení dodávek vody ještě dnes ve večerních hodinách,“ sdělila Hermanová.

Ještě dnes plánovali pracovníci BVK začít se zásypem místa a s hutněním, aby mohly být ve středu provedeny hutnicí zkoušky a betonáž. 

„Předpokládané ukončení prací je při optimálním stavu ve čtvrtek odpoledne,“ podotkla Hermanová.

Asi 300 metrů dlouhý úsek Gajdošovy ulice (silnice I/42) ve směru do centra Brna je uzavřen.

Asi 300 metrů dlouhý úsek Gajdošovy ulice (silnice I/42) ve směru do centra Brna je uzavřen.

Autor: