Rozvodová hádka se při jízdě v autě vyhrotila, žena manžela pobodala

  15:50
Manželská hádka v brněnské Bystrci přerostla až v pokus o vraždu. Manželé se pohádali v autě, žena pak muže pobodala nožem. Ve vězení může strávit až dvacet let.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Na linku 158 zavolal v úterý večer svědek, že se kolem vozidla ve Vejrostově ulici pohybuje pobodaný muž. „Na místo okamžitě zamířila nejbližší policejní hlídka, která spolu s dalšími svědky poskytla zraněnému první pomoc,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Vzápětí vyšlo najevo, že bodná zranění mu způsobila manželka, se kterou cestoval v autě. Pravděpodobným důvodem napadení byla předchozí hádka a probíhající rozvodové řízení.

Na místo vyrazil lékař, sanitka a inspektor provozu. „Jednalo se o bodná zranění a život ohrožující stav. Pacienta jsme převezli k další péči do nemocnice,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Hlídka ženu na místě zadržela. „Případ si převzali jihomoravští kriminalisté, kteří ženu po provedení nezbytných úkonů obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu,“ sdělil Šváb. Dodal, že ženu vzal soud do vazby.

Autor: