Po Mostu se Prušinovský zaměřil na Brno, novým seriálem začne festival

  10:04
Komediálním seriálem Dobré ráno, Brno režiséra Jana Prušinovského, který se zapsal do povědomí populárním seriálem Most!, začne dnes v brněnském kině Scala pátý ročník mezinárodního festivalu seriálů Serial Killer. Hlavními postavami jsou režisér a moderátoři ranní show v různých stadiích vyhoření a krize středního věku.

Hlavními postavami nového komediálního seriálu Dobré ráno, Brno jsou režisér a moderátoři ranní show v různých stadiích vyhoření a krize středního věku. | foto: Česká televize

„Začalo to před osmi lety Čtvrtou hvězdou, pokračovalo o tři roky později Trpaslíkem a vygradovalo to Mostem!. I v seriálu Dobré ráno, Brno se pohybujeme na hraně a jsem rád, že se nebojíme opět posouvat hranice humoru a v tomto případě vtipkovat na vlastní účet. Věřím, že se diváci budou u dialogů smát a hlášky opět zlidoví,“ řekl generální ředitel České televize Petr Dvořák. Na televizní obrazovky se seriál dostane v první polovině příštího roku.

Na festivalu, jenž se letos zaměří i na švédskou tvorbu, se v premiéře českému publiku představí úvodní epizody třetí série Království Exodus z prostředí dánské nemocnice v režii Larse von Triera.

Českou tvorbu v hlavní soutěži zastupuje třídílná minisérie Král Šumavy, kterou natočil David Ondříček podle knihy Návrat Krále Šumavy od Davida Jana Žáka. Diváky bude lákat i britský seriál The Responder s Martinem Freemanem.

Promítat se bude v kině Scala, debaty s odborníky se konají v Divadle na Orlí. Festival potrvá ode dneška do neděle.

Autor: