iDNES.cz

Falešní policisté na D1 oloupili rumunskou posádku dodávky, s autem pak ujeli

  17:04
Oběťmi fingované policejní kontroly se ve druhé půlce ledna stali na D1 dva Rumuni cestující dodávkou. Nejprve se nechali zastavit jinou dodávkou s výstražnými světly, následně jim pak muži předstírající kontrolu sebrali peníze a s jejich vozem ujeli. Policisté nyní hledají případné svědky.

Dvojice Rumunů byla na cestě z Velké Británie, když jejich dodávku Mercedes v pátek 20. ledna kolem půl desáté večer minula na 174. kilometru D1 u obce Říčky na Brněnsku jiná dodávka značky Volkswagen s modrými výstražnými světly. Rumuni si to vyložili jako policejní znamení a zastavili v odstavném pruhu.

„Z vozidla, které mělo pravděpodobně rakouskou registrační značku, vystoupili tři civilisté a sdělili, že se jedná o rutinní kontrolu. Ta ale měla hodně zvláštní průběh. Jeden z anglicky hovořících mužů se netajil tím, že má za pasem pistoli,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Lupiči jednomu z rumunských šoférů sebrali z kapsy eura a britské libry, dohromady v přepočtu za téměř 150 tisíc korun. Dva z falešných policistů následně s kontrolovanou dodávkou ujeli, třetí je následoval vozem, z něhož vystoupili.

„Přepadení muži pak doběhli k blízké SOS hlásce tísňového volání a případ oznámili policistům. Ti během vyšetřování zjistili, že pachatelé s dodávkou Mercedes opustili dálnici na sjezdu v Ostrovačicích a vůz odstavili poblíž Veverských Knínic,“ informoval Malášek.

Kriminalisté nyní hledají svědky, kteří incident nebo jízdu dvou dodávek v okolí Ostrovačic a Veverských Knínic zaznamenali. Pomoct by mohly i záběry z palubních kamer.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor:
zpět na článek