Podnikatel roku se hledá i na jihu Moravy, nominace běží do 21. října

  15:50
Nejlepší podnikatel roku se letos znovu hledá i na jihu Moravy, Poradenská společnost EY pod záštitou hejtmana vyhlásí už poosmnácté regionálního vítěze, který následně zabojuje o vítězství v národním kole. Region drží prvenství v počtu technologických vítězů a držitelů titulu EY Technologický podnikatel roku.

Jihomoravský kraj zná svého vítěze v soutěži EY Podnikatel roku. Stal se jím Martin Cígler se svou softwarovou firmou Solitea. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

S dosud čtyřmi celostátními vítězi se Jihomoravský kraj řadí i mezi nejúspěšnější v historii tuzemského klání. Loňským krajským vítězem je Martin Cígler ze společnosti Solitea, u něhož odborná porota ocenila jeho více než třicetileté podnikatelské aktivity a vývoj ve vysoce konkurenčním oboru moderních technologií. Kromě Česka a Slovenska působí také v Rakousku či balkánských zemích.

„Brnu a Jihomoravskému kraji se ne nadarmo říká Silicon Valley České republiky. Jsem hrdý na úspěch v silném konkurenčním prostředí nejprestižnější české manažerské soutěže a jsem hrdý i na všechny svoje kolegy,“ uvedl Martin Cígler.

Nominace běží do 21. října

Uzávěrka přihlášek je 21. října 2022. Nominovat podnikatele do soutěže může kdokoliv prostřednictvím formuláře na www.podnikatelroku.cz. Na těchto webových stránkách je rovněž přihláška pro podnikatele

„Letošní rok opět přináší podnikatelům celou řadu překážek. Všechny v různé podobě zasáhla válka na Ukrajině, bojují s rychle rostoucími cenami energií a s vysokou inflací. Jsem ale přesvědčená, že i proto budeme v letošním ročníku soutěže EY Podnikatel roku svědky mnoha inspirativních příběhů,“ věří Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

Soutěž se v Jihomoravském kraji pořádá již osmnáct let. Kromě nejvyššího počtu vítězů technologické kategorie se společně s Prahou také pyšní nejvyšším počtem startupistů, kteří v soutěži každoročně měří síly.

Autor: