Dva lidi v Břeclavi ubodal jejich známý, který přišel do domu krást

  11:14,  aktualizováno  11:40
Z vraždy dvou lidí, která se stala minulý týden v Břeclavi, obvinili kriminalisté devětadvacetiletého muže. S poškozenými, které podle policistů ubodal, se znal, ale nebyl to jejich příbuzný. Kriminalisté prověřují majetkový motiv.

Vražda se stala v noci na 6. srpna. „Obětem bylo devětaosmdesát a čtyřiačtyřicet let. Podezřelého muže se podařilo dopadnout včera. Je to devětadvacetiletý muž z Břeclavi,“ informoval dnes šéf jihomoravských policistů Leoš Tržil.

Podezřelého už policisté obvinili z dvojnásobné vraždy. S oběťmi nebyl v příbuzenském vztahu, ale znali se. Zadržený muž už v minulosti byl v domě poškozených. „Několik dnů před samotným činem řešili finanční záležitosti,“ poznamenal Tržil.

Kriminalistům pomohli při vyšetřování svědci i kamerové záznamy. „Pachatel použil bodnou a sečnou zbraň. Čin byl velmi brutální,“ nastínil kriminalista Luděk Blahák.

Obviněný šel podle kriminalistů do domu v noci krást. „Partneři ho ale vyrušili. Pachatel nejprve napadl muže,“ přiblížil ještě Blahák.

Obviněný vypověděl, že ukradl tisíc korun. Dobrovolně přišel na policejní stanici v Břeclavi poté, co mu policisté zavolali. Po převozu do Brna se k činu přiznal. V minulosti už spáchal majetkovou trestnou činu, ale nic spojeného s násilím. 

Za vraždu mu nyní hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest. 

Fotogalerie

Podle sousedky byl zavražděný muž trochu podivín, se sousedy ale žádné problémy neměl. Jeho družka podle sousedů v minulosti holdovala alkoholu, ale v posledních dvou letech byla bezproblémová. Do domu se přistěhovala teprve nedávno. Mrtvé údajně objevil syn zavražděného muže 

Lidé na sociálních sítích, kteří zavražděného muže znali, se shodli na tom, že byl velmi šetřivý, rád shromažďoval věci a občas se pochlubil tím, co vlastní. I to nasvědčuje tomu, že právě majetek mohl být motivem činu.

Policisté po činu prohledávali řeku Dyji za pomoci detektorů a našli nůž, ten však není vražednou zbraní. Jak uvedli na dnešním brífinku, vrah použil dvě zbraně, které se pravděpodobně podařilo zajistit a nyní jsou podrobeny expertize. Blíže ale neupřesnili, jaké zbraně to jsou.

Autoři: ,