Řidič dodávky přejel do protisměru, po čelním střetu s kamionem zemřel

  12:58
Jeden člověk zemřel a jeden utrpěl zranění při čtvrteční vážné dopravní nehodě poblíž obce Perná na Břeclavsku. Z dosud nezjištěných příčin přejel čtyřicetiletý řidič dodávky do protisměru, kde se čelně střetl s kamionem. Záchranářům už se ho nepodařilo zachránit, na místě zemřel. V kamionu byl řidič zraněn lehce.

Odklízení následků smrtelné nehody na silnici poblíž obce Perná na Břeclavsku (21. března 2024) | foto: Policie ČR

Po příjezdu k nehodě se zaklíněného řidiče dodávky snažili vyprostit hasiči, kteří zároveň uhasili hořící kapaliny, protože obě vozidla po čelní srážce vzplála.

„Přes veškeré nasazení zasahujících řidič dodávky čelní střet s kamionem nepřežil. Druhého řidiče (z kamionu) si do péče převzala záchranná služba,“ sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Nehoda se stala na silnici I/52 poblíž obce Perná nedaleko odbočky na Horní Věstonice. „Příčinu vyšetřujeme,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Při srážce tří aut na D2 u Hustopečí zemřeli dva silničáři, dálnice stála hodiny

Komunikace byla v průběhu vyšetřování neprůjezdná, na objízdných trasách nenastávaly výrazné dopravní komplikace.

„Na místo jsme vyslali dvě posádky, lékařský i záchranářský tým. Nejdříve byl na místo vyslán i vrtulník, ale ten jsme nakonec odvolali, protože nebyl potřeba. Druhého muže jsme ošetřili a poté ponechali na místě,“ konstatovala mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

5. října 2023

Autor: