VIDEO: Zdrogovaný muž běžel v noci po rychlostní silnici, srazilo ho auto

  13:28
Nezvykle vysoký počet úmrtí chodců po střetu s vozidlem registrují za poslední dny policisté v Brně. Jen šťastnou shodou okolností jejich statistiky nerozšířil muž, který se pohyboval na rychlostní komunikaci poblíž Modřic na Brněnsku. Na ní se sice střetl s osobním automobilem, ale vyvázl jen s lehkým zraněním. Policii přiznal užití pervitinu.

V prostoru, kam chodci nesmí, se muž pohyboval minulé úterý ráno. Jeho hazardování se zdravím bylo o to nebezpečnější, že ještě stále za snížené viditelnosti se na silnici vydal v tmavém oblečení bez reflexních prvků.

„Velký podíl na tom, že situace neskončila tragédií, mají projíždějící řidiči, kteří stačili bleskurychle reagovat na vzniklé nebezpečí,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Co na frekventované komunikaci dělal, muž policistům nesdělil. „Pod vlivem alkoholu nebyl, přiznal ale užití pervitinu,“ dodal Malášek.

Řidič srazil na silnici chodce v tmavém oblečení, ten bojuje o život

Podobné počínání však pro dva chodce minulý týden skončilo smrtí. Pod nákladní auto vstoupil v Bauerově ulici devětatřicetiletý cizinec a utrpěl vážná zranění, jimž na místě podlehl. „Podle prvotních informací se měl cizinec před střetem pohybovat na komunikaci v místě dočasně zrušeného přechodu pro chodce,“ uvedl minulé pondělí mluvčí policie Petr Vala.

Ve středu večer pak zahynul po střetu s osobním autem čtyřicetiletý muž v Moravanské ulici. O život navíc v nemocnici bojuje jedenadvacetiletý chodec, který ve čtvrtek přebíhal Provazníkovu ulici. Po kolizi hned se dvěma automobily je jeho stav stále kritický.

Autor: