Dívky klábosily na okraji mostu nad silnicí, děsily projíždějící řidiče

  13:40
Nezvyklé a krajně nebezpečné místo pro své setkání si v neděli zvolily dvě třináctileté dívky v Brně. Přelezly zábradlí a posadily se na okraj mostu přímo nad projíždějící auta.

Dívky přelezly zábradlí na třídě Generála Píky v městské části Brno-sever. 

Přímo pod nimi přijížděla auta od Husovického tunelu i řidiči mířící z Křižíkovy ulice směrem na Svitavy a do Královopolského tunelu. Jeden z nich odpoledne na neobvyklou situaci upozornil na lince 156. 

„Sedí mimo zábradlí, houpají tam nohama a vypadá to docela nebezpečně. Ještě mají v ruce nějaké mobily, hahaha, sranda. Můžou tam spadnout, leknout se,“ řekl rozrušený řidič dispečinku.

To potvrzuje i mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. „Měl strach, že se dívky zřítí, nebo jim na některé z vozidel spadne mobilní telefon,“ přiblížil Ghanem. 

Hlídce, která na místo přispěchala, dívky řekly, že si na místo přišly popovídat. „Rizikovost svého chování si neuvědomovaly. Strážníci je pobídli, aby se opatrně vrátily, a při překračování zábradlí je jistili,“ doplnil Ghanem. 

Stranou pak strážníci dívkám vysvětlili, jaké nebezpečí jim hrozilo. Současně je nasměrovali na chodník a navrhli jim, aby se šly posadit na lavičku v parku nebo do nedaleké Čertovy rokle. 

„Za svůj přestupek nebyly slečny vzhledem k nízkému věku odpovědné. Pro strážníky však byl nejdůležitější slib, že už nebudou zbytečně hazardovat se svým zdravím,“ ujistil mluvčí.

Autor: