Dálnice D2 u Brna byla obousměrně uzavřena. Střetlo se zde šest aut

  16:16,  aktualizováno  18:19
Hromadná nehoda šesti aut v neděli odpoledne uzavřela dálnici D2 u Brna obousměrně na hodinu. Po šestnácté hodině se podařilo zprůjezdnit směr na Břeclav, ve směru na Brno zůstala uzavřená až do 17:30. Nehoda se obešla bez zranění.

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

„My jsme to měli oznámené po patnácté hodině. Dopravní nehoda na dálnici D2, kdy se srazilo šest aut, se obešla bez zranění. Vzhledem k tomu, že je tam více automobilů, tak jsme tu část dálnice uzavřeli,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Policisté odkláněli dopravu na exitu 11 Blučina ve směru od Břeclavi, tam policisté krátce po 15:30 odhadli, že uzavírka bude trvat ještě hodinu a půl. Druhý směr se podařilo zprůjezdnit po šestnácté hodině.

„Policisté na místě zjišťují příčinu nehody. Vzhledem k tomu, že je to bez zranění, tak by to nemělo být na dlouho,“ dodala Drahokoupilová.

Nehoda se stala na třetím kilometru dálnice ve směru na Brno. Jen o několik minut později se stala další nehoda ve stejném směru na pátém kilometru dálnice. Na tomto místě se srazila tři osobní auta, místo ale bylo s opatrností průjezdné. Ve směru na Brno se tvořily dlouhé kolony.

Autoři: ,