D1 na Ostravu zablokovala srážka auta a kamionu, kolony vznikly i v Brně

  13:34,  aktualizováno  14:50
Dálnice D1 na 190. kilometru nedaleko Brna byla dnes odpoledne asi dvě hodiny ve směru na Ostravu uzavřená. Krátce před půl jednou se tam srazilo osobní auto s kamionem, jeden muž utrpěl zranění. Kvůli omezení se tvořily kolony i v Brně.

Nehoda osobního auta, kamionu a dodávky ve zúženém místě D1 u Brna zablokovala směr na Ostravu. | foto: HZS JmK

Nehoda se stala ve zúženém prostoru, v němž se při souběžné jízdě střetlo osobní auto s kamionem. Lehce zasažena byla také dodávka.

„Na místě jsme ošetřili jednoho lehce zraněného muže,“ informovala mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Přesnou příčinu nehody policisté vyšetřují. „Teď řešíme hlavně neprůjezdnou dálnici,“ poznamenal krátce po kolizi policejní mluvčí Pavel Šváb.

Doprava se odkláněla na 190. kilometru přes brněnské Bohunice po Bítešské ulici, zpět na dálnici se auta vracela na exitu 194 Brno-centrum.

Kolem místa nehody probíhají stavební práce. Jeden pruh ve směru na Prahu je tak převedený do protisměru, na Ostravu se jezdí ve dvou zúžených pruzích.

Oba byly po nehodě zablokované, po 14. hodině se podařilo provoz obnovit. Kvůli uzavírce dálnice ale vznikaly kolony v Brně.

„Již tak složitou situaci zkomplikovalo hlášení o autu v protisměru v Pisáreckem tunelu. V současnosti už je opět průjezdný. Policisté v Brně usměrňují provoz na klíčových křižovatkách. I tak je na stupni číslo pět, komunikace množství aut nestačí,“ uvedli policisté na Twitteru.

Po srážce osobního auta s nákladním na 190. kilometru D1 byl uzavřen směr na Ostravu.

Po srážce osobního auta s nákladním na 190. kilometru D1 byl uzavřen směr na Ostravu.

Autor: