D1 před Brnem byla dopoledne ucpaná kolonami, od Prahy se čekalo i hodinu

  8:40,  aktualizováno  15:54
Dálnice D1 na příjezdech do Brna byla dnes dopoledne několik hodin ucpaná. Doprava se zahušťovala už na 162. kilometru nedaleko Velké Bíteše na Vysočině, řidiči tak stáli nebo velmi pomalu popojížděli v třicetikilometrové koloně. Podobná situace byla i na příjezdu od Ostravy, kde se nabíralo zdržení mezi 212. a 206. kilometrem. Kolem poledne se situace zlepšila.

Řidiči museli být trpěliví při cestě po dálnici D1 ve směru na Brno. Jak od Prahy, tak od Ostravy se tvořily kolony.

Stáním v zácpách nebo pomalou jízdou mohli ráno strávit při cestě od Prahy až hodinu, leckdy i více. Situace byla velmi proměnlivá, před polednem už se zdržení pohybovalo kolem třiceti minut a dále se plynulost zlepšovala. Nicméně na úseku mezi Velkou Bíteší a Brnem nabírala podle serveru dopravniinfo.cz doprava místně stále až půlhodinové zpoždění.

Jednou z možných příčin kolon ze směru od Prahy byl uzavřený odstavný pruh u Brna, kde se dopoledne pomalu pohybovalo vozidlo údržby, které čistilo kanalizaci. Do toho se na D1 mezi sjezdy na D52 a D2 po půl deváté srazilo osobní a nákladní auto. Aktuálně je už místo nehody odklizené.

Znovu se vozidlo údržby v uzavřeném levém pruhu objevilo kolem 14. hodiny u Kývalky na 182. kilometru ve směru na Ostravu.

Další důvodem, proč řidiči potkávají více aut na dálnici, může být státní svátek v Německu, jehož občané vyrazili na cesty.

Zhruba patnáctiminutové zpoždění mohli řidiči mít při cestě od Ostravy. Tady bylo důvodem zdržení zúžení dálnice kvůli opravě mostu. Před 12. hodinou už byla situace o poznání lepší a stálo se jen pár minut. Kolem 13. hodiny už byla doprava relativně plynulá.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: