Concentus Moraviae s hvězdným Modigliani Quartet i Ivou Bittovou

  8:33
Významní hosté z Francie Modigliani Quartet a Iva Bittová se slovenským Mucha Quartet ozdobí tento týden Mezinárodní hudební festival Concentus Moraviae. Festival, který v letošním roce vzdává hold Williamu Shakespearovi, Ludwigu van Beethovenovi i české kvartetní škole, uvítá v rámci dvou večerů francouzský Modigliani Quartet.

Trutnoff 2015 - Iva Bittová | foto: David Webr

Hvězdné kvarteto vystoupí dnes v pondělí 13. června v Rytířském sále hradu Pernštejn a o den později, v úterý 14. června, v knihovně zámku v Náměšti nad Oslavou zahrají smyčcový kvartet č. 6 B dur Ludwiga van Beethovena.

České kvartetní tradici vyseknou poklonu slavným Dvořákovým “Americkým” kvartetem, které doplní Kvartetní věta c moll, dílo dvacetiletého Franze Schuberta.

Příští týden bude Concentus Moraviae patřit také všestranné zpěvačce a houslistce Ivě Bittové, která společně s výtečným smyčcovým Mucha Quartet přednese slovenské lidové písně ze sbírky Bély Bartóka v úpravě slovenského skladatele Vladimíra Godára. Společně připomenou i nezaměnitelnou tvorbu Leoše Janáčka.

Koncerty se uskuteční ve čtvrtek 16. června ve Žďáru nad Sázavou a v pátek 17. června v Hustopečích.

O Na koncerty Modigliani Quartet v Náměšti nad Oslavou a Ivy Bittové s Mucha Quartet ve Žďáru nad Sázavou je stále možné zakoupit vstupenky, ostatní dva koncerty jsou vyprodané.

Více informací je k dispozici na: www.concentus-moraviae.cz