Cizinec chtěl měnit eura za koruny, z kasy bleskovým trikem ukradl 10 tisíc

  16:46
Neznámý cizinec napálil pokladní v brněnském obchodě s elektronikou. Ženu během sekundy připravil o deset tisíc korun, když chtěl vyměnit eura za české koruny. Policisté po něm marně pátrají od srpna, nyní žádají o pomoc občany, kteří by muže poznali na záběrech z kamery.

Nákupu v obchodě s elektronikou využil anglicky hovořící cizinec, aby pokladní požádal o výměnu eur za české koruny.

„Když měla otevřenou kasu, bezostyšně sáhl do zásuvky a vytáhl balíček několika dvoutisícovek. Údajně chtěl vidět, jak české peníze vypadají,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Když mladá pokladní brala koruny od cizince zpět, muž část bankovek z balíčku nenápadně strčil do kapsy. „V tom mu napomohla i žena, která jej svým postavením kryla a hlídala okolí,“ sdělil Chaloupka.

Pokladní nejdříve vůbec nezaznamenala, že se jí vrací do ruky méně bankovek. „Když na konci směny počítala tržbu, zjistila, že jí deset tisíc korun schází,“ doplnil mluvčí.

Peníze všude hledala, ale nenašla. Až po zhlédnutí kamerového záznamu bylo jasné, že pět dvoutisícovek skončilo v kapse drzého zloděje.

„Muži je přibližně čtyřicetiletý, vysoký asi 170 centimetrů, měl tmavé vlasy a strniště. Byl v doprovodu asi čtyřicetileté ženy s melírovanými vlasy. Pokud uvedenou dvojici poznáváte, dejte nám vědět na lince 158,“ dodal Chaloupka.

Autor: