Z nemocnice propustili chlapce nakaženého tetanem, teď pojede do lázní

  14:00
Zdravotního stav malého chlapce nakaženého tetanem se výrazně zlepšil. Ve středu ho propustili z brněnské fakultní nemocnice. Teď ho čeká pobyt v lázních.

očkování | foto: MAFRA

„Léčba  ještě není u konce, stav chlapce stále není dokonalý,“ upozornil mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára. 

Žádné příznaky vážné nemoci se už u dítěte ovšem neprojevovaly, a tak nebyl podle ředitele nemocnice Romana Krause důvod pro neustálý dohled na pacienta na jednotce intenzivní péče.

„Teď ho čeká rehabilitace v lázních, kam by měl odjíždět příští týden. Rodiče si teď zajišťují, aby se u něj mohli střídat,“ uvedl ředitel. Na rehabilitace musí kvůli křečím, kterými se nemoc projevovala. Od nich má některé svaly chlapec ztuhlé a špatně se mu chodí.

Jak dlouho ale v lázních bude, podle ředitele není jasné. „To nedokážu říct, protože s lidmi nakaženými tetanem nemáme zkušenosti,“ doplnil. Naposledy se dítě nakazilo tetanem v Česku před více než padesáti lety.

Dále bude hoch docházet do nemocnice na kontroly, kde ho také v daných obdobích doočkují tetanem.

Chlapec z Blanenska se zřejmě nakazil, když si zhruba v půlce srpna strčil zrezavělou baterii do nosu. Lékaři v brněnské nemocnici mu ji vytáhli, ale nenapadlo je, že není očkovaný proti tetanu. Chlapci předepsali antibiotika, která mu však matka údajně nepodávala.

Nemoc se začala projevovat na začátku září. Chlapec byl převezený do Brna na JIP a prodělal několik záchvatů křečí. Lékaři mu museli zajistit dýchání pomocí řezu do krku.

Autor: