V brněnském bytě se našla mrtvola, kvůli chemikáliím nemohou místní domů

  13:30,  aktualizováno  18:53
Policisté v Šámalově ulici v Brně evakuovali přes dvě desítky lidí z okolí bytu, v němž našli mrtvého muže a podezřelé chemikálie. Ulice zůstala uzavřená. Místní se zatím nemohou vrátit domu, většina stráví noc v hotelu.

Policisté byt otevřeli na základě upozornění od sousedů. Uvnitř našli mrtvého dvaačtyřicetiletého muže a velké množství chemikálií.

„Jeví se to jako nebezpečné. Ulice Šámalová je pro pěší i dopravu uzavřena. Celkem 25 lidí z okolních dvou domů jsme z bezpečnostních důvodů evakuovali,“ oznámil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Fotogalerie

O jaké látky se přesně jedná, policisté zjišťují. Vyšetřují také příčinu úmrtí muže, cizímu zavinění však nic nenasvědčuje. Mrtvý muž měl pověst podivína.

Na místě zasahovali také hasiči. „Máme tu chemickou laboratoř. Čekáme, až skončí pyrotechnický průzkum, potom nastoupí naši chemici,“ sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Pro evakuované byl přistaven autobus, který však zůstal bez využití, protože lidé se rozešli po okolí. Zatím se evakuovaní obyvatelé nemohou vrátit domů. „Měli jsme schůzku v evakuačním autobusu. Předpokládáme, že do rána již budeme s vyklízením místa hotoví. Aktuálně máme nahlášených 24 evakuovaných. Jsou to obyvatelé domu, kde zasahujeme a ze sousedních dvou domů. Patnáct z nich využilo možnost ubytování v hotelu. Ostatní si náhradní ubytování zajistili sami,“ informoval v pondělí večer Mikoška. 

Záchranáři nikoho ošetřovat nemuseli. „Byli jsme požádáni Policií České republiky, abychom tady byli v případě potřeby schopni poskytnout první pomoc zasahujícím složkám, pokud by se někdo zranil,“ sdělila mluvčí Michaela Bothová.

Šámalovu ulici v Brně uzavřeli policisté kvůli chemikáliím nalezeným v bytě.

Šámalovu ulici v Brně uzavřeli policisté kvůli chemikáliím nalezeným v bytě.

Autoři: ,