VIDEO: Muž honil druhého kvůli jogurtům, nakonec ho brutálně zkopal

  16:28
Nebývale brutální útok zachytily v neděli městské kamery v Brně. Na záběrech je vidět, jak agresor pronásledoval staršího muže kvůli platu jogurtů, nakonec jej povalil na zem a kopal do hlavy. Když se pak útočník dělil o jogurty se dvěma kumpány, trojici zadrželi strážníci.

Pracovník dohledového centra městské policie si v neděli dopoledne všiml na kameře vystrašeného muže s igelitkou a platem jogurtů v rukou, jak poblíž hlavního nádraží v Brně utíká před pronásledovatelem s batohem.

Ten nakonec pětapadesátiletého prchajícího dostihl, povalil na zem a začal do něj kopat.

„Rány směřoval i na hlavu a po posledním útoku zůstal muž bezvládně ležet na zemi. Útočník rychle posbíral rozsypaný nákup a utekl směrem k nákupnímu centru v ulici Dornych,“ popsala mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

Sedmatřicetiletý útočník pak začal ukořistěné jogurty rozdávat svým dvěma známým, kteří je schovávali do batohu. V tu chvíli se však na scéně objevili strážníci, kteří trojici zadrželi a pro podezření z trestného činu předali státním policistům. Ti se případem nadále zabývají.

Motiv útočníka není jasný, ale vypadá to, že si svou oběť vybral náhodně. Jeho chování nasvědčuje tomu, že byl nejspíš pod vlivem alkoholu nebo omamných látek.

Zraněného muže ošetřila jiná hlídka strážníků a přivolaní záchranáři jej odvezli do nemocnice.

Autor: