VIDEO: Pod sochou Jošta se začalo bruslit, kluziště bude otevřené do jara

  8:58
Pod sochou Jošta na Moravském náměstí v Brně si ve středu v podvečer mohli lidé poprvé zabruslit. A to přímo mezi nohama sochy, která vzbudila rozruch svojí velikostí a na selfie z podhledu u ní lidé stáli fronty. Ledová plocha bude nyní otevřená každý den, led by měl vydržet i při teplotě 13 stupňů Celsia.

Bruslák, jak ledovou plochu nazvali představitelé městské části Brno-střed, pojme asi 80 lidí. Nohy koně jsou obaleny ochrannou vrstvou a obestavěny mantinely, aby se předešlo poškození při výrobě ledu a případným oděrkám od bruslí.

Fotogalerie

U kluziště se zájemci můžou občerstvit i si brusle půjčit. Bruslit se bude každý den od 10 do 21 hodin. Na Silvestra ještě o půl hodiny déle. Kluziště zavře pouze na Nový rok.

„Chtěli bychom jej provozovat až do jarních měsíců,“ sdělila mluvčí radnice Iveta Fišerová. Speciální technologie by to měla umožnit.

 „Nemusí mrznout, aby kluziště fungovalo. Brňané si zabruslí i při vyšších teplotách. Nová kvalitní technologie na výrobu a údržbu ledové plochy umožní provoz i při poměrně vysokých teplotách do 13 stupňů,“ podotkla místostarostka městské části Brno-střed Michaela Dumbrovská (KDU-ČSL).

Vstupné pro dospělé na jeden dvouhodinový blok je 100 korun, děti od 6 do 15, senioři nad 65 let a osoby s průkazem ZTP/P zaplatí 65 korun. Děti do 6 let si zimní radovánky užijí zdarma.

Autor: