Opilci v Brně děsili lidi v parku airsoftovou pistolí a puškou

  10:28
Obyvatele brněnských Řečkovic pořádně vyděsili dva opilci. V maskáčových oděvech totiž ohrožovali kolemjdoucí tím, že manipulovali se střelnými zbraněmi. Na místo byly přivolané všechny dostupné složky policie, a ty následně zjistily, že se jedná o zbraně na airsoft.

Policie hlášení obdržela od kolemjdoucích, které v nedalekém parčíku u konečné tramvajové zastávky v Řečkovicích dva muži děsili svými zbraněmi, přesněji se jednalo o pistoli a pušku s optikou.

„Prostor je to velmi frekventovaný, navíc nedaleko gymnázia, což vyvolalo u kolemjdoucích značnou obavu. Na místo tak bleskově mířily všechny dostupné policejní hlídky, zalarmována byla i zásahová jednotka,“ řekl brněnský policejní mluvčí David Chaloupka, který nyní informoval o události z pondělního odpoledne.

Policisté po zadržení naměřili mužům 2,6 a 1 promile alkoholu, krátce na to jim zabavili batoh, který byl napěchovaný airsoftovými náboji.

Chaloupka také potvrdil, že s oběma muži bude zahájeno trestní šetření. „Jejich airsoftovky spadají do kategorie zbraní D, se kterými se pod vlivem alkoholu, navíc na veřejnosti, nesmí manipulovat,“ dodal.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: