VIDEO: Třináctimetrová jedle v centru Brna už svítí, začaly vánoční trhy

  18:08
Tisíce lidi na náměstí Svobody v Brně v podvečer sledovaly rozsvícení vánočního stromu. Třináctimetrová jedle bělokorá pochází z Hádeckého lesa v bílovickém polesí. Začaly tak vánoční trhy, které skončí až po Novém roce.

Kromě třináctimetrové jedle na náměstí Svobody je dominantou nový zimní bar, který se skládá ze tří střech a tří barů.

Stavba je dřevěná a stejný materiál je použit také v konzumačních zónách u kašny, nad kterými září kovové hvězdice s osvětlením.

Fotogalerie

I pátým rokem funguje na vánočních trzích systém vratných kelímků. Letos poprvé se budou mýt v Brně. Návštěvníci náměstí Svobody se mohou těšit i na bohatý kulturní program. 

V neděli je naplánovaný první Adventní koncert České televize. V pondělí zahraje brněnský písničkář Pavel Čadek svůj „cello-folk“ a v úterý bude rozhodně stát za to Brno Gospel Choir. Mohutné sborové těleso v doprovodu kapely zpívá tradiční i současný gospel a spirituál.

„Ve středu zahraje s kapelou Slávek Janoušek, jenž vystupuje už od 80. let. Čtvrtek patří Mikulášovi. Dorazí i s čertem Čikem a slibuje dárky pro všechny děti, které se nebudou bát přijít,“ přiblížil nejbližší program Jan Gerych, marketingový manažer Turistického informačního centra. 

Vánoční atmosféru a dobroty si lidé v Brně letos vychutnají od 22. listopadu až do 5. ledna.

Zajít na zimní drink na trhy si tak zájemci poprvé mohou i po Novém roce. Trhy se tradičně konají na čtyřech náměstích.

Autoři: ,