V Brně otevřeli bludiště z nafukovacích balonků, rozkládají se jako listí

  10:22
Údajně největší bludiště z nafukovacích balonků na světě zabralo celé třetí patro brněnského obchodního centra Dornych. Otevření zábavního prostoru o rozloze tří tisíc metrů čtverečních zpestřil zápis do knihy rekordů. Labyrint na Dornychu je totiž největší jak rozlohou, tak i počtem balonků, kterých obsahuje asi 150 tisíc.

V budově před demolicí tak přibyla zřejmě poslední zajímavost. „Balonků jsme proti našim výstavám nepoužili o moc více, jsou ale větší. Každý, kdo do bludiště přijde, bude naprosto obklopen,“ přislíbil pořadatel Tomáš Okurek, zakladatel společnosti Balonkar.cz.

Celková hodnota „stavebního“ materiálu atrakce se vyšplhala k jednomu milionu korun. „Balonky pochází z Itálie a jsou naprosto ekologické. Na slunci se rozkládají jako listí,“ tvrdí Okurek. O jejich životnost v místnosti se nebojí, i když se samozřejmě počítá s přirozeným úbytkem. Jen při stavbě nepřežila minimálně tisícovka nafukovacích součástek, které museli organizátoři ještě v den otevření nahradit.

Zkušenost s raubíři, kteří se vybavili špendlíky, má Okurek zatím pouze jedinou, a doufá, že to tak zůstane i nadále. Tvorba labyrintu zabrala asi 1 500 hodin práce. Balonky se nafukují po dvou, nejvíc času zabere jejich spojování do požadovaných celků a aranžování.

Areál nabízí také velkou hernu s malováním na obličej zdarma, výrobou slizu, různými hrami nebo diskotékou. Od tohoto úterý do čtvrtka sem však děti nemohou. Bludiště totiž kompletně ztemní a vytvoří odvážlivcům stezku odvahy včetně zvukových efektů a strašidel, na které si musí vystačit se slabou svíčkou. Zúčastnit se mohou návštěvníci starší patnácti let, vstupné činí 150 korun stejně jako v ostatní dny.

Rodák z Lesné Okurek není na brněnské zábavní scéně žádným nováčkem. Na Dornychu už letos v březnu pořádal výstavu, na kterou si našlo cestu asi 14 tisíc návštěvníků. V květnu zase v Králově Poli postavil nafukovací třešeň, pod kterou se kolemjdoucí mohli políbit.

Autor: