Autobus s lidmi vjel na blikající přejezd, závora mu narazila do střechy

  12:46
Několik cestujících linkového autobusu se minulý týden v Rousínově na Vyškovsku podle policejního vyšetřování ocitlo v nebezpečí, když řidič zajel s vozem na železniční přejezd ve chvíli, kdy na něm svítila červená. Jedna z klesajících závor dokonce dopadla na střechu autobusu. Ten před příjezdem vlaku stihl vycouvat.

ilustrační snímek | foto: Michal ŠulaMAFRA

Podle výpovědi svědkyně, která podala oznámení na policii, došlo k události minulé pondělí asi v 17.05 na zabezpečeném železničním přejezdu v rousínovské ulici Rudé armády. Autobus na lince číslo 602 z Brna do Bučovic tu vjel na přejezd v době, kdy na něm svítilo červené světlo.

„Jedna závora zabezpečovacího zařízení narazila do střechy autobusu. Dle zjištěných poznatků řidič zastavil a pomalu z železničního přejezdu vycouval směrem na Brno ještě před příjezdem vlaku,“ informovala policejní mluvčí Alice Musilová.

V autobuse cestovalo několik lidí, kteří si podle svědkyně dramatický moment nahráli na mobil. Právě ty nyní policisté žádají o svědectví, případně poskytnutí jejich obrazového materiálu.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: