Auto vjelo do protisměru a narazilo do autobusu, zranilo se šest lidí

  15:28,  aktualizováno  15:36
Při srážce autobusu a osobního auta v brněnských Bohunicích se odpoledne lehce zranilo šest lidí. Podle prvotních zjištění řidič osobního auta zřejmě vjel do protisměru, kde narazil do autobusu.

ilustrační snímek | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Nehoda se stala zhruba v půl třetí odpoledne v ulici Lány, která byla kvůli střetu uzavřena.

„Podle předběžných informací a výpovědí to vypadá, že řidič osobního auta přejel do protisměru, kde se střetl s autobusem. Ale vyšetřování stále pokračuje,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Zranění utrpěl právě řidič osobního vozu a zřejmě pět cestujících z autobusu linky 50, v němž jely asi tři desítky lidí. Žádný z úrazů však není vážný.

„Řidiče osobního auta jsme po ošetření ponechali na místě. Dvě ženy jsme po ošetření převezli do Fakultní nemocnice u svaté Anny, ženu a muže do bohunické nemocnice. Jednu ženu na místě stále ošetřujeme,“ informovala krátce po nehodě mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

„Všichni pacienti mají lehká zranění, to znamená především tržné ranky, bolesti hlavy a zad, odřeniny a pohmožděniny,“ sdělila Bothová.

Brněnský dopravní podnik odkláněl autobusy linky 50 po ulici Běloruská. Na nabouraném autobusu vznikla škoda do 100 tisíc korun.

V ulici Lány v brněnských Bohunicích se srazilo auto s autobusem.

V ulici Lány v brněnských Bohunicích se srazilo auto s autobusem.

Autor: