Souseda štve zápach z hadů, prostor označil jako místo testování na covid

  9:12
Problém se sousedem, který v pronajaté místnosti chová exotická zvířata, má sedmašedesátiletý muž z Brna. Hadi podle něj zapáchají. A tak prostor označil jako místo testování na covid. Ke sporu přivolaní strážníci ovšem konstatovali, že na chodbě nic cítit není.

Pochopení pro svou zálibu nenachází už delší dobu u svého souseda pětačtyřicetiletý muž z Brna. V bytě chová exotická zvířata. Soused tvrdí, že zapáchají a na vstupní dveře umístil cedulky. | foto: Městská policie Brno

Místnost pro svou zálibu si pronajímá pětačtyřicetiletý muž v jednom z bytových domů v západní části Brna. Chová tam nejedovaté exotické hady.

„Ačkoliv dřívější kontroly prý prokázaly, že terarista dodržuje všechna pravidla, jeho soused se proti chovu údajně nevybíravě vymezuje, a to i veřejně. Z balkónu prý pokřikuje na kolemjdoucí a podsouvá jim, že z místnosti je cítit zápach,“ uvedl mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

Když strážníci přijeli na místo, tak si hned všimli, že chovatel má balkon polepený cedulkami. Na jedné z nich se píše: „Pokud nic necítíte, prodělali jste covid-19. Navštivte lékaře!“

Nalepil je tam zmiňovaný soused, kterému hadi vadí.

„Hlídka z ulice nezaznamenala žádný zápach a chovatel ji pustil i dovnitř. Tam byl znatelný jen slabý pach zcela obvyklý při chovu zvířat a nijak nepříjemný. Na tento postřeh starší z mužů odvětil, že tedy strážníci pravděpodobně také prodělali covid a mají méně citlivý čich,“ dodal Ghanem.

Soused nakonec cedulky sundal. Případ bude mít dohru u přestupkové komise.

Autor: