Žena porušuje zákaz popíjení na veřejnosti, strážníci jí zabavili lahev

  14:38
Tři záznamy už má u znojemských strážníků žena, která v poslední době popíjela alkohol na místech, kde to zakazuje vyhláška. Pokaždé sice dostala pokutu, jenže sankce vůbec neřešila a na zakázaných místech dál popíjela. Minulý týden už došla strážníkům trpělivost a lahev ženě zabavili.

Žena popíjela ve Znojmě víno na místě, které zakazuje vyhláška. Strážníci jí lahev zabavili. | foto: Městská policie Znojmo

Poslední případ se stal minulou středu kolem poledne v parku na Divišově náměstí v centru města. Tam opět hlídka městské policie viděla, jak žena popíjí alkohol, přestože je to zde zakázané.

„Sankce se míjely účinkem, proto strážníci napočtvrté přistoupili k zákonnému odejmutí alkoholu a případ postoupili ke správnímu orgánu k dořešení,“ uvedla za znojemskou městskou policii Eva Smutná.

Ženě se celkem pochopitelně takový zásah strážníků vůbec nelíbil. „Beze slova z místa uraženě odešla,“ doplnila Smutná.

Strážníci ovšem zmíněnou ženu velmi dobře znají, a to i kvůli tomu, že s ní v minulosti řešili znečišťování veřejného prostranství. Jak přesně, to Smutná neuvedla.

Znojemští strážníci teď chtějí k zabavování alkoholu přistupovat častěji právě u lidí, u nichž pokuty nevedou k nápravě. Volnou ruku v tom mají i od vedení radnice. „Chceme tímto krokem řešit situaci, kdy někteří konzumenti alkoholu obtěžují své okolí, znečišťují veřejná prostranství či ruší noční klid,“ sdělil starosta Znojma Jakub Malačka (dříve ČSSD).

Jde sice o administrativně náročný proces, ale jinou cestu nevidí. „Aktuálně zpracováváme vnitřní metodiku, která postup ujednotí. Ve věci spolupracujeme s odborem přestupků městského úřadu Znojmo i s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Důvodem je to, že po uložení správního trestu se vlastníkem odejmutého alkoholu stává stát. Věc je následně předána Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových,“ dodal šéf strážníků Petr Hladký.

Znojmo není jediné, které tímto způsobem zasahuje proti opilcům v ulicích. Podobně postupují také ve Veselí nad Moravou, kde je také na určených místech pití alkoholu zakázáno.

Autor: