Agresivního psa strážníci uspali, opilce zpacifikovali pepřovým sprejem

  11:22
Agresivní německý ovčák vyběhl v noci na středu z areálu firmy v brněnských Židenicích a pokousal kolemjdoucího muže. Pracovník v areálu pak místo pomoci zraněnému napadl přivolaného strážníka.

Z areálu židenické firmy vyběhl proti mladému muži německý ovčák. Pokousal ho na ruce. 

„Mladík pak sám zastavil autohlídku městské policie. Strážníci totiž právě kontrolovali blízké okolí firemního areálu, odkud německý ovčák otevřenou bránou vyběhl,“ sdělil policejní mluvčí Jakub Ghanem. 

Strážníci psa zahnali zpět do areálu a za přivřenou branou se ho pokoušeli udržet. „Zatímco pes dorážel na vrata a urputně se je snažil podlézt, zavolali strážníci směrem do areálu na evidentně silně opilého třiašedesátiletého pracovníka, aby zvíře zajistil,“ uvedl mluvčí.

Muž však odmítal spolupracovat a místo toho hlídku sprostě urážel. Na místo proto strážníci povolali další kolegy, včetně psovodů. Ti se pokoušeli agresivní zvíře lapit odchytovou tyčí prostrčenou skrz bránu.

„Kromě nekontrolovatelně pobíhajícího psa jim to však komplikoval i opilý muž, který do tyče tloukl a udeřil při tom i zasahujícího strážníka. Hlídky proto podezřelého zpacifikovaly pepřovým sprejem a ovčáka uspal odchytář narkotizační střelou,“ popsal Ghanem. 

Německý ovčák skončil v péči městského útulku. Pokousaný muž si pak sám zašel do nemocnice na ošetření. „Přivolání lékaře celou dobu odmítal,“ vysvětlil Ghanem. 

Přivolaní státní policisté podle Ghanema vyloučili spáchání trestného činu a strážníci proto případ postoupí správnímu orgánu pro důvodné podezření z několika závažných přestupků. 

Autor: