Zfetovaný muž prohodil činku sousedovými dveřmi. Řval, že ho zabije

  11:38
Půlmetrová díra zůstala ve dveřích brněnského bytu po nočním řádění agresivního souseda. Rozbil je činkou. Zpacifikovat ho museli policisté, před nimiž na obyvatele bytu křičel, že ho zabije.

Stalo se to v neděli nad ránem. „Na linku 112 se obrátil anglicky hovořící muž s tím, že se mu někdo dobývá do bytu v Hybešově ulici,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb. 

Na místě policejní hlídka zjistila, že ke konfliktu došlo v nejvyšším patře domu. Právě tam narazili policisté na muže, který byl jejich přítomností zaskočen. 

„Začal pátrat po důvodech přítomnosti hlídky s tím, že se přece nic neděje. Nebyla to tak docela pravda,“ popsal Šváb. 

Cizinec z protějšího bytu policistům potvrdil, že došlo ke konfliktu.

„Celou situaci sledoval přes dveře. V nich mu právě muž z chodby vyrobil činkou díru o průměru 50 centimetrů. Proč se tam dobýval a nakonec tam hodil pouze činku, neví zřejmě ani on sám,“ konstatoval mluvčí. 

Poškozený také policistům řekl, že se několik lidé z domu už dokonce odstěhovalo, a to kvůli hluku, který agresor pravidelně působí.

Podle policistů byl muž agresivní a na první pohled vypadal jako po požití návykové látky. Na všechny přítomné a zvlášť na souseda křičel, že je zabije. 

„Na policisty z hlídkové služby také zaútočil se sklenicí v ruce. Vzápětí skončil v poutech a poté byl převezen do psychiatrické nemocnice,“ uzavřel Šváb s tím, že zatím je muž podezřelý z přestupku. 

Autor: